- 147 - De derde generatie: Jacob Pieterzoon Dekker werd geboren op 2-11-1885 te Hippolytushoef. Jacob werd de volgende boer op het familiebedrijf. Hij trouwde op 24-jarige leeftijd met Neeltje Pietersd. Smit, geb. 7-08-1885 te Hippolytushoef, dochter van Pieter Klaasz. Smit, landman, en Aaltje Hermanusd. Dijkshoorn. Zij werden de eerste bewoners van de nieuwe Westfriese stolp die vader Pieter had laten bouwen. Uit dit huwelijk werden geboren: 1Elisabeth Alida Jacobsd.Dekker 2. Pieter Jacobz. Dekker 3. Alida Elisabeth Jacobsd.Dekker om plaats te maken voor de volgende generatie. In 1920 liet hij de oude stolp slopen en de huidige stolpboer derij bouwen. Tegelijkertijd liet hij ernaast een burgerwoning bouwen, waar hij zelf ging wonen. In zijn laat ste levensjaren heeft Pieter nog ge zien dat het eiland Wieringen werd verbonden met het vasteland door de aanleg van de Amsteldiepdijk, die in 1925 gereedkwam. Pieter overleed op 11-12-1929 op 71-jarige leeftijd aan de Elftstraat 16. De oude Pieter met schoondochter Neeltje op het erf van de boerderij van Willem Mostert aan de Elft In zijn jeugd is er sprake van geweest dat Jacob bakker zou worden. Hij is bakkersknecht ge weest bij zijn over buurman Simon Dijkshoorn, die een Jacob en Neeltje met hun kinderen omstreeks 1934 v. I. n. r. Alida, Neeltje, bakkerij had in het jacob} Elisabeth, Pieter stolpje aan de Elft- straat dat nu Chinees restaurant is. Het bakkersberoep beviel Jacob niet, want hij koos voor het boerenvak. Wel had hij bij Simon diens nicht Neeltje Smit leren kennen. De kennismaking viel in goede aarde, op 28-08-1910 werd hun huwelijk voltrokken. Jacob en Neeltje gingen wonen in het stolpje aan de Hollebalg, dat van zijn opa Jacob Mulder was geweest. Daar werden hun drie kinderen geboren. De eerste jaren hebben zij grote armoede gekend. Om wat bij te verdienen ging Neeltje kippen houden en eieren rondventen. Na de bouw van de nieuwe boerderij verhuisde het gezin naar de Elftstraat. Jacob was een goede Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 16e jaargang nr. 4 - 2004

Op de Hòògte - Wieringen | 2004 | | pagina 29