- 134- Hoewel geen ambtswoning meer heeft de familie De Jong er tot het eind van hun leven in ge woond. Thans bewoont de familie Bouwman het prachtig gerenoveerde huis. Een huis dat jaren lang deel heeft uitgemaakt van waterstaatsgeschiedenis van Wieringen. Beltstraat verhuizen. In Kolhorn woonde destijds ook de familie J.T. de Jong. De ze, ook technisch ambte naar, solliciteerde en kreeg de taak de dienstkring Wieringen te leiden. Tot zijn komst had één van de kamers van het woon huis tot kantoor gediend. Al spoedig werd daarna naast het huis een kan toorruimte gebouwd. De Jong bleef dienstkring- hoofd tot 1969. Daarna werd de dienstkring Wie ringen opgeheven en ging het beheersgebied deels op in de dienstkringen Den Helder en Alkmaar van Rijkswaterstaat. BRONNEN: Literatuur: Rapporten en Meededelingen betreffende de Zuiderzeewerken. Foto 's: Archief Historische vereniging Wieringen; de heer A.J. Schut te Warnsveld (f 3 oktober 2004)', Mevrouw M. Leijns-Kort te Utrecht; De heer J.R Kreijger te Hippolytushoef; De heer D. Scheltus te De Haukes; Mevrouw T. Oudshoorn-Poortman; Gemeente Brummen; archief van de auteur. Met dank voor hun waardevolle informatie: de heer A.J. Schut te Warnsveld mevrouw J. Kort te Hippolytushoef mevrouw M. Leijns-Kort te Utrecht de heer J.P. Kreijger te Hippolytushoef In de jaren vijftig van de vorige eeuw is de huisnummering gewijzigd en gestandaardiseerd. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 16e jaargang nr. 4 - 2004

Op de Hòògte - Wieringen | 2004 | | pagina 16