WILLEM BOON - 95 - Een andere ambtenaar herinnert zich na de oorlog het briefje dat hij van zijn NSB directeur had gekregen voor nader onder zoek. Hij weet nog dat er de term "zich noemende" in stond, maar weet de naam van de schrijver niet meer. Hij meent ook de handtekening eronder te herkennen. Uit het onderzoek was hem gebleken, dat deze opgave een persoonlijke wraakneming was geweest. Hij heeft uitzending weten te verhinderen en het briefje is door collega's vernietigd met ander bezwarend materi aal toen de Sicherheitsdienst hem kwam arresteren. Zoon Theo Boersen herinnert zich nog goed dat Obreen vaak door de Koogerweg fietste en dat hij dan zo naar het ouderlijk huis loerde: "Ik gooide een keer een steen tegen zijn fiets en kreeg er ongenadig van langs van mijn vader. Stel je voor dat hij was afgestapt om ver haal te halen. Het huis zat nl. vol met onderduikers. Het ging er bedrijvig aan toe. Op het dak stond een grote windmolen die de stroom leverde om auto accu's op te laden. Er werd meel gemalen, tabak gedroogd, gefermenteerd en gesneden. De kzualiteit was erg goed en zelfs een plaatselijke verrader kzvam om een plukje. Mijn vader waarschuwde hem altijd dat hij hem zou weten te vinden als hij klet ste, maar de man hield zijn mond, want hij zeilde de tabak niet mis sen. In de steeg was een grote tank ingegraven zvaar de onderduikers zich in verborgen bij onraad. Op het dak zuas een luchtpijp die naar de tank leidde, zodat zue ook met ze konden praten. musicus1882-1964, teelde in de oorlog zijn eigen tabak. Voor het sausen, dat is het bevochtigen en laten broeien van de tabak om een betere geur en kleur te krijgen, had hij onderstaand recept ont wikkeld: 1941 Hoesaust men, tabak Aan, de benoodigde hoeveelheid water wordt fier Liter 25 gram, stroop of glycerine toegevoegd benevens 25gram lavendeb- bLoesem,. B TXr >B IIB IOb 09b ."U- - 42 Vader en Simon Slikker zaten beide in het verzet. Tijdens een razzia vluchtte Slikker met zijn hond naar het voetbalveld. De moffen ach tervolgden hem en schoten eerst zijn hond, waar ze bang voor zuaren, dood. Daarna schoten ze onder de tribune door waar Slikker zich had verscholen. Deze kroop er aan de andere kant onderuit en vluchtte op Dit mengsel laat men, een, uur koken, waarna, het wordt gefiltreerd. De gefiltreerde vloeistof weer aan den kook, brengen en de tabak, hierin werfien. de fiets van Ruys, die ook dekking had gezocht, naai de Kooger weg, bij ons de steeg in. De onderdui kers snellen hals over kop de tank in, mijn zuster pakt de fiets en sjeest er het dorp mee in, om de Duitsers af te leiden. Maar 4 soldaten komen het erf op om er rond te kijken. Ik herinner me nog hoe moeder bij de gecamoufleerde tank stond, zusje op de arm, handgranaat in de schort. Als zij de dood zouden vinden, dan die mof fen ook, zei ze later. Ongeveer 20 minuten, Laten, koken, en, de tabak daarna, Ln, de, vloeistof laten, afkoe len,. De tabak moet steeds met vloeistof bedekt zijn,. Hierna, drogen, en, kerven,. eLEK AARDAPPELEN PELEN AARDAPPELEN AARDAPPELEN "AARDAPPELEN te JT n 10 ro 09 PEI,£« AARDAPPELEN AARDAPPELEN AARDAPPELEN DA PPtLES Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 16° jaargang nr. 3 - 2004

Op de Hòògte - Wieringen | 2004 | | pagina 37