Ze kan zich niet her inneren ooit één ver trouwelijk woord met hem gesproken te heb ben. "Was hij misschien Naar de zeden van die tijd was er ook op ander gebied afstand. Koffiedrinken mocht ze bij mevrouw en dochter in de salon, het middagmaal gebruikte ze alleen, in de keuken. De Obreens waren grote dierenvrienden. Ze hadden een epileptisch hondje Cees, die bij toevallen jankend over de keukenvloer kroop. Cees kreeg alle liefde en aandacht, hij mocht 's nachts bij Letty op de kamer slapen. Lief waren ze ook voor Geertjes kat, die iedere morgen met haar naar haar werkhuis wandelde. ook wat verlegenheeft ze zich wel eens afgevraagd. de kind, geboren vóór de scheiding van haar eerste man, en dus officieel een Kroon, maakte wel deel uit van het gezin. Hier leefden ze aanvankelijk in een goede en harmonieuze sfeer. Er was iemand om voor de weelderige tuin te zorgen en een dienstmeisje deed de huishouding, later aan gevuld met een werkster, want in het grote huis was altijd veel te doen. Geertje de Haan was er tot vlak voor de oorlog als dienstmeisje. Ze schetst een idyllisch beeld van het gezin, waar ze een hartelijke verstandhouding had met de vrouw des huizes en met dochter Letty, die van dezelf de leeftijd was als Geertje. De notaris be schrijft ze als een af standelijke man, vrien delijk maar gereser veerd in de omgang met haar. In de tuin van villa Obreen, 1934. V.l.n.r. Nicolien Kolff, Letty, het echtpaar Obreen. Na het aanmaken van de kachels serveerde ze het echtpaar ontbijt op bed. Haar kat was vast onderdeel van dat ritueel, waarbij hij over het echtelijke bed paradeerde. Trix heette de kat naar onze huidige koningin, die toen net geboren was. Trix werd eens zwaar gewond toen een buurman haar in het konijnenhok betrapte en haar vreselijk toetakelde met een schop. Letty was in alle sta ten, zij en Geertje hebben een nacht lang naar het zwaargewonde dier lo pen zoeken. Met die buurman heb ben ze nooit meer een woord gewis seld. Moeder en dochter. Letty was een vrolijke meid, be vriend met Nicolien Kolff, de oud ste burgemeestersdochter. Geertje kon buitengewoon opschieten met Letty. Ze hadden dolle pret als de Mevrouw was toezichthoudster over het personeel. Daarnaast was koken haar enige huishoudelijke aandeel. Dat was haar grote hobby. Ze kook te b.v. al asperges voordat iemand op Wieringen ooit van deze groente gehoord had. -74- Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 16e jaargang nr. 3 - 2004

Op de Hòògte - Wieringen | 2004 | | pagina 16