H- SS Wie ook ging was wethouder Obreen. Tot veler verrassing behandelt de gemeenteraad op 23 april 1921 een ingekomen stuk waarin hij ontslag neemt. Als officiële reden geeft hij de onverenigbaar heid van de functie met zijn notariaat op. Zijn officieel af- scheidsargument lijkt een drogreden. Zijn vereerde vader had de combinatie tientallen jaren gedaan. Veeleer lijkt het dat onze nota ris tot het inzicht kwam, dat, nu hij zijn persoonlijke revanche had, de politiek niet zijn liefde was. Ook voor hem waren de jaren slopend geweest. Het opzetten van een zelfstandige praktijk, een tomeloos liefdesle ven met veel complica ties, een smaadproces en een zich bovenma tig inwerken in de amateuristische Wie- ringer dorpspolitiek. Het werd tijd voor iets anders; de kunst riep. En als om het amateu ristische karakter te benadrukken werd de falende opzichter Her mans in zijn plaats tot wethouder gekozen. Ingehaald door het Wieringer establish ment kwam Obreen in 1915 in feite in een De notaris: trots op her nieuwe gebouw aan de Betonweg en trots op s 'n dochter. Beiden bezoeken café Veltman in de oorlog voor NSB vergaderingen gespreid bedje. Maar hij schikte zich niet naar de zeden en gebruiken van het eiland. Het resultaat was dat hij in 1921 de politiek verliet als held van de gewone man. Met de Boskers kwam het nooit meer helemaal goed. En met meer leden van het Wieringer establishment niet. Die waren gewend ongerechtigheden in eigen kring te houden en op te lossen. Het onorthodoxe optreden van Obreen had de gevestigde orde toch wel erg geërgerd. Obreen, door zijn excentrieke voorkomen toch al met scheve ogen bekeken, zou daar in het vervolg nog last genoeg van krijgen. - 72 - ^0U«. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 16e jaargang nr. 3 - 2004

Op de Hòògte - Wieringen | 2004 | | pagina 14