-46- Bij de restauratie is steeds een harde kern van vrijwilligers actief geweest. Door hun in zet kon bijvoorbeeld fors op de kosten wor den bespaard (arbeids loon!). Met het gevaar dat een naam is verge ten waren dat, in alfa betische volgorde: Henk Bakker, Jaap Breet, Evert Busser, Hiltjo van Eerden, Hans van Eijk, Peter Glim, Bill van Guluck, Willem Kuiper, David Louwer- se, Pietje Louwerse- Rotgans, Teus Lutteke, Ton Maas, Henk Pruij- sen, Jaap Rotgans, Guus Molen en molenaarshuis/boerderij rond 1900. De boerderij is afgebroken. Rusting, John Schenk, Herbouw door Kees v.d. Kreeke, later Roei's mode. Nu ook al niet meer. Jelle Stins en Okke De molenaar was toen Simon Bakker (van Ted). Visser. Veel bedrijven heb ben ook gesponsord door materiaal of arbeid beschikbaar te stellen of tegen sterk gereduceerde prijzen aan de ver eniging te leveren. Het is gelukt, dank zij de inspanning van al deze mensen en misschien die paar niet genoemde. Bei de molens draaien in volle glorie en kunnen worden be zichtigd. Veel dank was er voor de firma Vaags, molenbou wers uit Aalten in Gelderland, die een belangrijk aandeel - heeft gehad in de laatste restauratie van "De Onderneming". De kennisoverdracht van de medewerkers van dit bedrijf aan de vrijwilligers die bijna dagelijks met de molen bezig zijn, is al heel waardevol geble ken. Bij het begin van de restauratie van "De Hoop" is de Fa. Poland betrokken geweest, die, nadat de kap was gelicht, het achtkant heeft opgeknapt. Voor advies en goede raad kon altijd bij de Vereniging "De Hollandse Molen" worden aangeklopt. Molenaar Jan Bakker, foto van 20-8-1921.De molen heeft dan nog een windkoppel i.p. v. een kruirad. Op de achtergrond de boerderij. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Höögte" - 16e jaargang nr. 2 - 2004

Op de Hòògte - Wieringen | 2004 | | pagina 16