lang, want in 1945 werd de molen door brand verwoest en niet meer opgebouwd. In "Levend Verleden" van de Historische Vereniging Den Helder wordt verteld dat deze molen uit Huisduinen naar Wieringen is verhuisd. Me vrouw Jo Daan schreef in haar dissertatie "Wieringer land en leven in de taal" het volgende: "De molen ten oosten van Hippolytushoef werd hier ge bouwd in 1862, daarvoor had hij in Huisduinen ge staan, naar een jaartal in het rad blijkt, sedert 1672". Wieringen Jtfoien "'de pod". "De Pool Zandburen, Hippolytushoef. 'De Pool"Zandburen 1927. De amateur-historicus Joh. Oedzes schreef over deze molen: "De molen stond ten oosten van Hippolytushoef. Het was een graanmolen, gebouwd in het jaar 1862. Het was een grondzeiler, dit werd zo door de molenaars genoemd, omdat vanaf de grond de zeilen om de wieken (of roeden) gedaan konden worden. Deze molen heeft voorheen in Huisduinen gestaan, het grote rad vermeldde nog het jaar 1672. Jammer dat deze molen in 1944 door onweer is afgebrand. Juist in die tijd hadden de burgers hem het meeste nodig voor het malen van graan, want het was oor log en veel mensen hadden graan opgescharreld bij de boeren en dit werd daar gemalen om van het meel brood te bakken. De molen stond daar met het molenaarshuis, daarnaast een weiland met scha penwalletjes, met planken afgezet, want prikkeldraad was er nog niet". Het artikel gaat verder met de herinnering van de molenaarsvrouw Looze. Zij vertelt: -42- Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 16e jaargang nr. 2 - 2004

Op de Hòògte - Wieringen | 2004 | | pagina 12