ERICHT VAN DE REDACTIE Al weer een jaar van hard werken aan ons verenigingsblad ligt achter ons. En we richten ons op 2004. Een mens leeft in 3 fasen nl.: We staan in het heden, kijken naar de toekomst en het verle den ligt achter ons. Met elke tik van de klok verandert dit patroon. Op de nieuwe West-Friese scheurkalender stond een prachtige zin: Pet af voor het verleden, jas uit voor de toekomst. Juni 1989 is de Historische Vereniging opgericht door de dames T. Lont, M.Kooij-Mod- der, J.K. Rienstra-Mulder, N. Fijnheer-Rotgans en de heren A. Pruimboom(f) en J. Fijn heer. Het idee hiertoe was ontstaan door de samenwerking bij het maken van de tentoon stelling, "Wieringen de vogelarije en vogelnamen" in het museum Jan Lont. Het hiermee verband houdende archiefonderzoek had veel zaken aan het licht gebracht. Met die gege vens moest iets worden gedaan. Het verzamelen van de gegevens ging door en de behoef ten om de resultaten aan een breder publiek kenbaar te maken begon al vastere vormen aan te nemen. Een van de doelstellingen was: De verspreiding van de verkregen kennis. En zo is ons verenigingsblad half juni 1989 voor het eerst verschenen en heb ik aan de wieg gestaan van ons "krantje". Nu 15 jaar geleden. Later heb ik er de naam "Op de Hoogte" aan mogen geven. Dankzij alle redactieleden, die er aan mee hebben gewerkt, is het geworden tot wat het nu is. Een blad om trots op te zijn. 2 Nieuwe leden zijn toegevoegd aan onze redactie te weten: mw. Tiny Hoogschagen- Metselaar en dhr. Joop Vink. Welkom! Aan kopij ontbreekt het ons gelukkig nog niet, dankzij de inzet van al onze mensen op de redactie en inzendingen van onze leden. Toch wil ik enkele personen speciaal noemen, die geen deel uitmaken van de redactie, maar toch op gezette tijden kopij aanleveren, zonder iemand te kort te willen doen. Natuurlijk is daar zoals vanouds mw. Nel Fijnheer-Rotgans. Ook Jac Feenstra, die helaas onze redactie verliet maar toch werkt aan de hem zo vertrouwde onderwerpen, zoals nu het peilschaalhuisje (Springtij), wat een heel apart verhaal is geworden. Ik spreek de wens uit nog veel van hem te mogen lezen. Zo ook van dhr. Stef Zwarts, de echtgenoot van onze secretaris, die weer een heel ander licht laat schijnen vanuit een andere invalshoek over en op onze historie. Momenteel wordt er gewerkt samen met de Vereniging Wieringer Molens aan een thema nummer getiteld: Molens op Wieringen. Tot slot weer de vanouds bekende vraag: Zijn er nog mensen, die ons team willen verster ken? Kunt u schrijven en overdag vergaderen? Of, kent u verhalen, anekdotes, gezegdes over Wieringen. Meld het ons. Namens de hele redactie wens ik u veel kijk en leesplezier in 2004. Met vriendelijke groet, J.K. Rienstra-Mulder, voorzitter rfl Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 16e jaargang nr. 1 - 2004

Op de Hòògte - Wieringen | 2004 | | pagina 6