Qaarverslag Historische Vereniging Wieringen 2003 Het bestuur heeft in 2003 10 maal vergaderd, waarvan 2 maal met de Redactie Commissie van ons verenigingsblad "Op de Hoogte". Het ledental is gestegen naar 850. De activiteiten die zijn gehouden, zijn de volgende: Lezing, 30 januari met het onderwerp Keramiek, met als spreker Carel de Jong, verbonden aan het Westfries Museum te Hoorn. De opkomst was goed, 70 mensen bezochten de lezing. Een aantal mensen hadden voorwerpen meegenomen om er, door de spreker, iets over te laten vertellen. Jaarvergadering, 11 maart. Zie het verslag. Excursie, 25 mei is de vereniging naar de Broeker Veiling geweest. Het was een hele gezellige en leerzame middag. Uitgave boek "Boerderijen op Wieringen". De presentatie van het boek vond plaats op 14 juni bij de Museumboerderij Jan Lont. Het jaar 2003 stond in het teken van de Boerderij. De Boerderijen Commissie heeft een goed en informatief boek samengesteld. Floradagen, 30, 31 augustus en 1 september is er een expositie gehouden met het thema Miss Flo ra en Bezigheden op de Haven. Vele foto's, uitleg met wat de vereniging zo allemaal doet en mul tomappen uit het archief met o.a. gegevens van schepen waren er te zien. Tevens was er de presen tatie van het boek "Vissers op Wieringen", geschreven door Cees Tijsen. Het is het tweede boek van deze schrijver dat onder de vlag van de Historische Vereniging is uitgegeven, en wederom een succes. Westerlanderkerk, de eerste twee weekenden van oktober hield de Genealogische Commissie een tentoonstelling over de stamboom Engel en de Katholieke Kerk op Wieringen. Vele "Engelen" heb ben de kerk bezocht om te kijken hoe de stamboom in elkaar zit. Lezing, 6 november was de tweede lezing van 2003, het onderwerp Kazematten. Dhr. Kleine, ver bonden aan het museum Kazematten, vertelde over het ontstaan, over het functioneren in de 2e wereldoorlog en over de huidige tijd van de Kazematten. De avond is door 81 leden bezocht. Ons archief, waarvan de openstelling wordt verzorgd door Jaap en Nel Fijnheer, Arina Zwanink en Jaap Lont, werd weer goed bezocht. Ook heeft de vereniging veel vragen, over gebeurtenissen e.d. van vroeger, kunnen beantwoorden d.m.v. het goed georganiseerde archief. De Redactie-commissie heeft vier uitgaven verzorgd van "Op de Hoogte". De uitgaven waren weer van een hoge kwaliteit, daarvoor de complimenten. Ook hebben er regelmatig stukjes over de activiteiten van de vereniging in verschillende kranten gestaan. De vereniging is het afgelopen jaar meer op zoek geweest naar de media, dit resulteerde in meer bekendheid over het doen en laten van de vereniging. Het is een positieve ervaring die de ver eniging in 2004 wil doorzetten. Het jaar 2003 was een actief en mooi jaar, het jaar 2004 zal niet gemakkelijk zijn i.v.m de verplaat sing van de bibliotheek maar het zal zeker goed (moeten) komen. De activiteiten die op stapel staan zien er in ieder geval goed uit. door secretaris Gea Klein Het bestuur bestond h ij, G.J. Visser 5; G.C. Klein-Hamming H. de Graaf W A. de Wit jy E.M. Jacobs-Hijlkema A. Zwanink M. Smit Het bestuur bestond het afgelopen verenigingsjaar uit: G.J. Visser voorzitter G.C. Klein-Hamming secretaris en vice-voorzitter penningmeester ledenadministratie, bestuurslid bestuurslid verzorging rondzending"Op de Hoogte" 2e secretaris, bestuurslid 2e penningmeester, bestuurslid Gea Klein Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 16e jaargang nr. 1 - 2004

Op de Hòògte - Wieringen | 2004 | | pagina 5