Qeluk - 21 - door Gré van Wachendorff - van Rijn Wat geluk oallegaar wel weze ken dat is voer iederien verskillend. Voer de ièn is et een tijdje in de zon, voer een aar weer vèère reize, en as et kon een hele zöód cente.Weer een aar zal bar grèèg vol lek heaw, die is dèèr weer bar op steld. Den bin der weer veul menske die wille een gróót huüs en een nieuwe oto, en menigién die het dat bar grèèg. En wete jullie wat nou voer mij geluk is? dat is gewoon deuze dag. Vandaag dat ik hier bin en jullie een beetje een onwies verhaal vertelle ken over een vakansie vanTrijn en Siemen. Siemen en Trijn die woue net as aare de hort op. Sie hadde zó hier en dèèr deres vroegen over et ièn en aar. En sie woue naar Frankrijk, een tent hure en mit de vollekswagenbus der op oaf. Want je begriept dat een hotel veuls te duur is. Siemen seit teugen Trijn, matje we heawwe een gróte zolder, dèèr zette we oalles van te voeren klaar. Ik ken je wel vertelle, dat waar niet te kort. Siemen wou boeke mee en dekes en ongs eige pispot, want as dèèr gien plee is, ik moet der niks van heawwe, mee die pot. En slèèpzakke, lekker ongs eige bèddegoed want ik wil et niet koud heaw. Nou eer dat et spul een end had lag de hele zolder oafladen vol, der moste ok nag een paar zakke eerappele mee en groente.Trijn had nag rollades brèèden en de sjupan nag mee, en zó et ièn mit et aar, en de dag brak an om in te laade. Dèèr hadde jullie bij weze moeten. De oto waar hartstikken oafladen vol, sie konne der amperan zellef nag bij. Maar sundesogges om vijf uur hullie der van deur. En of sie der zin in hadde, de kiendere ware hillegaar deur de huuze. Der most der nag ièn op een klapstoelke zitte, maar dat gaf niks. Trijn zeit, ik gaan dèèr ok wel deres op en den kenne jullie voerin. Afijn, sie reje lekker en et waar gnap weer, en zó ogtes vróóg nag mooi stil langs de wèg. In België ankommen woue sie efkes der uut. De klep van de bus open en de stoelkes der uut en de tafel. Maar doe Siemen de bróódtrommel pakke zou, truulde de sjupan mit de rollades ongersteboven en oalles over Siemen sien skóne broek, hij zat der hillegaar onger, de sju sting in sien skoene. Nou jij doen et em ok weer, seit Trijn. Ja, mens die sju is smolten deur de hitte, en deur et rammele achter in is die pan naar voeren kommen, en ik ken der ok niks an doen. De boel weer wat opreaden, een bakje koffie mit een snee bróód en dèèr ginge ze weer. Doe moste ze nag een plaas zoeke om de tent op te zetten, want je ken niet in ièn keer naar et zuien van Frankrijk rije. Na nag een end rije zage ze een gnap kampeerlangkje en dèèr waar nag plaas voer hullie. Dat de tent omhóóg, maar dat waar drekt niet voer mekaar. Siemen raakte hillegaar onger de tent en Trijn der bij en de kiendere der omheen. Siemen die kon dat rotding maar niet omhóóg kriège. Trijn razend, wat bin jij toch een ezel. Siemen seit, och mens je moet niet zó drangse, et is oal zó heet ok, et zweet sting dik op sien règ. En hij waar oal lóveg van et hele end rije en den dat gezeur nag, maar hij het et voer mekaar kregen. Et bèddegoed der in, de pispot der naast en slèèpe maar sie ware zó loveg as een hongd. Maar doe barstte et weer van de meuze en die hadde et oallegar op Siemen voerzien, en et miggespui waar nörreges te viende, wat een erremoed maar ze heawwe toch nag wel slèèpen ok. De aare oggend weer vróóg der uut en weer rije om an de Middellandse Zee te kommen. Eerst nag efkes naar de bakker om een endje bróód. Dat rooide sie want de winkel waar vróóg open. Trijn waar de oaiere vergeten, dat Siemen mit sien stienkoele Frans om oaiere vrage, maar hij waar et Franse woord voer oai vergeten (neuf) en et wilde em maar niet te binne skiète. Dat hij mit gebare taal en sien hangd achter sien gat, tok, tok en kukeleku, maar et winkelmatje begreep et niet. Trijn der bij en op een end had sie et deur, de oaiere kwame voer de dag. Omdat ze nag meer boeskippe doen moste zette Siemen de oaiere vast in de bus, op de sitting achter et stuur. Doe ie weerom kwam van de slager ging ie oal pratende teugen Trijn in de oto zitten, op de oaiere. Dat hij waar Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 16e jaargang nr. 1 - 2004

Op de Hòògte - Wieringen | 2004 | | pagina 23