Historische Vereniging Wieringen Zondag 6 juni 2004 Kazemattenmuseum te Kornwederzand en naar de Dekema State te Jelsum -11 - organiseert de Historische Vereniging Wieringen een excursie voor haar leden naar het Om 10.00 uur vertrekken we per bus vanuit Hippolytushoef via Den Oever naar Kornwerderzand. We starten met koffie of thee en krijgen daarna een rondleiding langs de beziens waardigheden van de Kazematten. Van de 17 kazematten zijn er zeven opengesteld voor het publiek. Het museum beslaat een grote oppervlakte; wat een flinke wandeling betekent. Daarom zijn er, indien noodzakelijk, rolstoelen beschikbaar. In het bezoekerscentrum is een fotocollage en een video presentatie over de geschiedenis van de Afsluitdijk, de kazematten en de oorlogsdagen. Vervolgens vertrekken we naar de Dekema State te Jelsum (ligt boven Leeuwarden). Hier beginnen we met een picknick en daarna is er onge veer twee uur om het huis met o.a. een portrettengalerij en restanten van bijzondere 16e eeuwse beelden, het park, de tuinen en grachten te bekijken. De Dekema State is gesticht in de 14de eeuw als verdedigbare zaalstins en groeide in de eeuwen daarna uit tot een woning van adellijke allure. In 1996 is de state geheel gerestaureerd en zijn de oprijlaan, singels en grachten in de oorspronkelijke staat terugge bracht. Om 17.30 uur zijn we terug in Hippolytushoef. De kosten voor de excursie bedragen 27,50 per persoon. De excursie kan doorgaan bij een minimale deelname van 40 personen. U kunt zich voor 1 mei a.s. opgeven bij Gea: tel. 0227-592886 of e-mail klein@hetnet.nl en Arina: tel. 0227-511594 of e-mail vinkgj@hotmail.com Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 16e jaargang nr, 1 - 2004

Op de Hòògte - Wieringen | 2004 | | pagina 13