[Jerslag Werkgroep Boerderijen 2003 - 10 - Een kleine kantekening is de manier van boekhouden; de kascontrolecommissie steunt het bestuur van harte met het voornemen de administratie verder te automatiseren door een com puter boekhoudprogramma aan te schaffen. 6. Dhr. J. Mulder Pzn. is aftredend, hiervoor stelt dhr. J. Doves zich beschikbaar. 7. Het gepubliceerde jaarverslag van de redactiecommissie wordt met algemene stemmen goed gekeurd. Dhr. J. Feenstra treedt af als redactielid, dit om gezondheidsredenen. Als dank voor zijn werk zaamheden ontvangt hij, uit handen van de voorzitter, een bloemetje. De bloemen worden doorgegeven aan mw. J.K. Rienstra-Mulder, voorzitter van de redactiecommissie, voor de pret tige samenwerking. Mw. J.K. Rienstra-Mulder, mw. J.C. Zwarts-Schutte, mw. C.J. Zuidema-Mulder en mw. N. Vriezema-Omis blijven aan. Mw. T. Hoogschagen wordt aspirant-lid van de redactie commis sie. 8. De penningmeester geeft uitleg waarom de contributie verhoogd moet worden met 2,50. De hoge bankkosten, verhoging van de huurprijs voor het gebruik van de bibliotheek en ook de invoering van de euro hebben ertoe geleid dat de reserves niet stijgen maar de kosten wel. De vergadering gaat akkoord met de verhoging. De contributie wordt vastgesteld op 15,= per jaar. 9. Geen aftredende bestuursleden. 10. Rondvraag; Dhr. Vriezema: Vereniging zal moeten overgaan tot aankoop, of lenen van een andere ver eniging, van een geluidsinstallatie. De spreker is niet te verstaan. Gaat mee in de bestuursvergadering. Dhr. J. Doves: Verplaatsing van de bibliotheek; De vereniging zal de stappen van de Ge meente goed in de gaten moeten houden om, eventueel, mee te kunnen gaan naar de nieu we locatie. Als laatste punt van deze jaarvergadering worden Jaap en Nel Fijnheer naar voren geroepen. Zij krijgen, namens de vereniging, het erelidmaatschap aangeboden in de vorm van "De Kei" en vrij stelling van contributie. Jaap en Nel betekenen veel voor de vereniging, in het verleden maar ook in het nu. De werkgroep heeft met succes het boek "Boerderijen op Wieringen" op 14 juni 2003 gepresenteerd. De presentatie geschiedde bij Museum Jan Lont, tegelijk met de opening van de tentoonstelling "Boerderijen op Wieringen" door dc heer Y. Kooistra, directeur Rabobank Wieringerland. De heer Kooistra ontving het eerste exemplaar van het boek. De verkoop van het boek verliep buitengewoon goed. Van de ruim 800 exemplaren zijn er eind 2003 al ruim 700 stuks verkocht. Veel werk is verricht door de werkgroep bestaande uit: E. Boeschoten, N. en J. Fijnheer, A. Goedegebuure, D. Halfweeg, J. Klein, W. Vermeulen, E. Wagemaker en Gr. Wilms. De groep is vol goede moed begonnen aan een tweede boek "Vergeten en verdwenen boer derijen op Wieringen". De heer E. Wagemaker maakt geen deel meer uit van de groep, daarvoor in de plaats is T. Lont gekomen. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 16e jaargang nr. 1 - 2004

Op de Hòògte - Wieringen | 2004 | | pagina 12