rB AARVERSLAG VAN DE GENEALOGISCHE COMMISSIE Bij het opstellen van de begroting voor 2004 is er van uitgegaan dat de in 2003 opgebouwde reser ves niet worden gebruikt voor lopende zaken. De inkomsten en uitgaven moeten met elkaar in evenwicht zijn. In 2004 zullen de financiële administratie en de ledenadministratie in één systeem worden geïntegreerd en de mutaties via de PC worden verwerkt. Dit maakt de inning van de con tributie overzichtelijker en de tussentijdse controle op de inkomsten en uitgaven per deelgebied of project eenvoudiger. In samenwerking met de Stichting De Wieringer Molens zal in een extra editie van Op de Hoogte aandacht worden besteed aan de geschiedenis van dit erfgoed. Ook staan er weer een excursie en enkele lezingen op het programma. De verwachting is dat de jaarlijkse subsidie van de gemeente onder druk komt te staan en dat onze lasten hoger zullen uitvallen. Een strak financieel beleid is geboden. Zo als bekend heeft de gemeente Wieringen besloten de bibliotheek onder te brengen in het nieuwe Parkzicht (in aanbouw) en het huidige gebouw af te stoten. De voor ons gereserveerde ruimten aldaar zijn klein en liggen wijd verspreid en zijn minder geschikt voor onze activiteiten. Dit heeft tot gevolg dat onze vereniging zal moeten uitkijken naar een ander onderkomen. Omdat de huidige accommodatie wordt gedeeld met anderen en wij van de aanwezige outillage gebruik kunnen maken zijn de jaarlasten betrekkelijk laag. Als wij gaan verhuizen naar een vergelijkbare huisvesting zal ernstig rekening moeten worden gehouden met een forse verhoging van deze lasten. Mogelijk zal dan ook meubilair en een kopieerapparaat moeten worden aangeschaft of van de bibliotheek worden overgenomen. De H.V.W.verzorgt vanaf haar oprichting elk najaar de stamboomweekenden in Westerland. T/m 2001 hebben diverse personen een stamboom presentabel voor dit doel gemaakt. Daarna werd het moeilijker om stambomen te vinden voor dit doel. Daarom is er begin 2000 een genealogische werkgroep opgericht, die de taak op zich heeft genomen om jaarlijks de stamboomweekenden in Westerland te verzorgen. In 2001 is door deze groep de fam. Halfweeg gepresenteerd. In 2002 de fam. Koster Nannes Medemblik en in 2003 de fam. Engel. De leden van de groep zorgen ook voor een overzicht c.q. tentoonstelling m.b.t. de stamboom. De fam. Engel is een r.k. familie en daarom was er bij deze stamboom voor een overzicht van de r.k. kerk op Wieringen geko zen. De werkgroep kwam in 2003 12x bijeen. De groep bestaat uit een vaste kern, daarnaast worden, zo mogelijk, elk jaar een of twee leden van de desbetreffende familie toegevoegd. In 2003 was de samenstelling als volgt: Jaap J. Lont voorzitter Tan Lont-Lont secretaris Gert-Jan Visser lid Andries de Wit lid Jan Koster (Drente) lid Piet de Wit (den Helder) lid Jan Conijn lid Gerard Kortekaas lid De groep presenteerde zich onder de naam genealogische werkgroep van de H.V.W. Per 01-01-2004 is dit veranderd in genealogische commissie van de H.V.W. Tan Lont-Lont Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 16e jaargang nr. 1 - 2004

Op de Hòògte - Wieringen | 2004 | | pagina 10