VERDENKING - 89 - ligt er en nu komt dit boek erbij, want dan kunnen we meteen uitzoeken waar ze allemaal woon den." Of die tafel er gekomen is, is niet bekend. Uit Australië kwam een brief van Anne Alsemgeest-Rotgans. Ze schreef heel blij te zijn met het boek. Zij en haar ouders woonden vroeger op de Noorderbuurt. Van Nic Boersen uit Nijmegen kwam ook een dankbare brief. Hij leest de stukjes mondjesmaat en past ze dan "met zijn hersenen aan elkaar." Op blz. 192 dacht hij aan Ab van Schorre Nan, daar ging zijn vader klussen. Nic heeft zoveel herinneringen teruggekregen en is daar heel blij mee. Hij stelt voor dat de Historische Vereniging eens een 80+ dag gaat organiseren. Bij Jaap Fijnheer kwam een telefoontje binnen van Jan Lont, Weel, Hippolytushoef. Hij had een aantal aanmerkingen en opmerkingen over het boek. Dus dachten ze bij Fijnheer dat hij het boek niet zou willen kopen... Ja, wel, hij bestelde er 26 voor de W.L.T.O. Die had een bijzonder leuke geste voor de leden bedacht: 10.- korting, want het was toch "een prachtig" boek. Ook de leden, die al een boek gekocht hadden, kregen 10.- terug. En Jan heeft later een aantal correcties en aanvullingen ingestuurd. Aan Wim Vermeulen werd gevraagd een boek naar Den Helder te brengen. Dat zou meegaan met iemand naar Canada. Tijdens het gesprek daar kwam ter sprake dat er nog een boek zou komen over verdwenen boerderijen. Daar werden er meteen 2 van besteld: stel je voor, een boek verkopen dat nog lang niet verschenen is. Wat de leden van de werkgroep een leuk idee vonden, was dat de directie van "Noorderlicht" een boek heeft gekocht om uit voor te lezen. Dat heeft bij de bewoners heel wat "te praten" opgeleverd. En Nel Fijnheer heeft bij het schrijven juist geprobeerd de stukjes in verteltrant te schrijven. Mis schien is dat dan ook gelukt. De werkgroep wilde de lezers van "Op de Hoogte" deze reacties niet onthouden. Ze hoopt ook dat de correcties/aanvullingen goed gebruikt zullen worden. Het volgende boek over de verdwenen boerderijen duurt nog wel even. Eerst het boek "Vissers van Wieringen" door CeesTijsen of "Wieringen, het wad en het water" door Jan Bremer maar lezen. Glese weer zo die tweiënvieftig weke As aning zangd tuske je vingers deur. Het ouwe jaar dat is temet verstreke Heel bewoge of iewat in een sleur Straks wenske we mekaar weer heil en zege Tot begrip en verzoening mit mekaar Liekt den wel weer iederien genege Maar aol te vaak is dat een löds gebaar. Het stemde je tevrede of teleur Mit wat er oalzö zeit is ofverzwege Oftig wisselde zwart en wit van kleur Weerdeur we meer of minder voerspoed krege. Let er's op de dade van de menske Die je heel veul en zege wenske. A.P. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 15e jaargang nr. 4 - 2003

Op de Hòògte - Wieringen | 2003 | | pagina 7