Boerderijen op Wieringen OERDERIJEN OP WlERINGEN Het boerderijenboek is wat je noemt een succes. In 21/2 maand zo'n kleine 500 boeken verkopen, is niet niks. Het overtrof alle verwachtingen van de werkgroep. Natuurlijk waren de onder zoekers er zich van bewust, dat er on volkomenheden in zouden staan. Zij waren voor een deel afhankelijk van wat bewoners of andere mensen van de betreffende boerderij wisten te vertel len. Gelukkig is het boek door veel mensen goed gelezen en een aantal le zers hebben de moeite genomen aan vullingen en correcties op te schrijven en in te sturen. De aanvullingen zijn verwerkt door de boerderijenwerk groep en worden opgenomen in het archief van de Historische Vereniging. Daar bevinden zich nog meer gegevens die niet in het boek zijn opgenomen. De correcties worden gratis verstrekt aan de boekbezitters. Als de herdruk klaar is, ongeveer half november, zijn die af te halen bij: Jan Klein - IJsselmeerstraat 46 Den Oever - tel.511219 Grietje Wilms - Parklaan 2 - Hippolytushoef - tel.591852 Wim Vermeulen - Irisstraat 3 - Hippolytushoef - tel. 592739 Jaap Fijnheer -Verbindingsweg 1 -Westerland - tel.593997 De intekenaars voor de herdruk krijgen het blaadje met errata er automatisch bij. Doordat een paar boerderijen zijn overgeslagen, en er tijdens het onderzoek ook al foto's zijn verza meld van boerderijen, die er helemaal niet meer zijn, heeft de werkgroep het plan opgevat door te gaan met haar werk. Ze willen proberen een boek samen te stellen over "vergeten"en "verdwenen" boerderijen. Speciaal voor de verdwenen boerderijen vraagt de werkgroep uw aandacht: hebt u foto's, tekeningen, schilderijen en gegevens over deze boerderijen, meldt dat dan s.v.p. bij boven staande adressen. Een aantal reacties op het boerderijenboek: Dit boek heeft flink wat gespreksstof opgeleverd. Zo vertelde Jannie Slotboom van de Stroehoeve, dat bij haar huis fietsers stopten, het boek uit de fietstas haalden en gingen bespreken wat er ge schreven stond. Nel Fijnheer had mensen op bezoek in Museum Jan Lont. Daar kocht een echtpaar het boek. De vrouwelijke helft zei na de aankoop: "Nu moeten we wel een grotere tafel kopen." Haar man reageerde verbaasd: "Waarom?" "Nou", zei ze "het Lontenboek ligt op tafel, het Rotganzenboek Werkgroep Boerderijen Historische Vereniging Wieringen - 88 - samengestefd door de van dc Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 15e jaargang nr. 4 - 2003

Op de Hòògte - Wieringen | 2003 | | pagina 6