NGEZONDEN BRIEVEN AN ONGER DE WIERINGER PET K - 104- Hippolytushoef, 17-06-2003 Naar aanleiding van het stukje van Dirk Lont in "Op de Hoogte" nr. 2 2003, waar gevraagd wordt naar het spel fluksen, het volgende: Het spel werd gewoon op de weg gespeeld er was toen nog niet zoveel verkeer. Men moest er een zogenaamde fluksteen voor gebruiken, een kleine zwerfkei van 500 a 800 gram, die overal op Wieringen waren te vinden. De steen moest goed in de hand liggen. Het spel werd gespeeld door 2 jongens of meer. De begin nende speler moest de steen een flink eind weg werpen. De tweede speler moest dan proberen de andere steen te raken wat meestal niet geluk te dan moest de eerste speler de steen van zijn tegenstan der proberen te raken, wat makkelijker ging, omdat die steen dan dichter bij zijn eigen steen lag. Degene die het eerste de steen van zijn tegenstander raakte was de winnaar en het spel kon op nieuw beginnen. Het woord fluksen is een Wieringer woord wat niet in het woordenboek staat, wel wordt het spel fluksen aangehaald op bladzijde 65 van het boek: "Wieringer land en leven in de taal'Van Jo Daan. Hartelijke groeten J. Tijsen, Hippolytushoef door Corrie Zuidema Lest skoot me so maar te binne, dat toe we kiendere ware, we allegaar van die grèèuwe broaide borstrokjes an hadde van skèè- pewol. Met van die ribbelkes onger en boven en skouwerbegkjes met ribbelkens. Most je deer nou derus mee ankomme. Kiendere kinderen grèèuwe broaide van grauwe schapenwol gebreid De flukstenen Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 15e jaargang nr. 4 - 2003

Op de Hòògte - Wieringen | 2003 | | pagina 22