Heijden, stond af gebeeld. In 1953, toen Jan Slikker 30 jaar brandweerman was, kreeg hij een brandvrije, reukloze asbak aangeboden. Op 28 augustus 1964 bestond de brandweervereniging "Kring Hippolytus- hoef" 121/2 jaar. Dat ging uiteraard met feestelijkheden gepaard. In 1966 doet het korps van Hippoly- tushoef mee aan provinciale brand weerwedstrijden. Ze winnen de le prijs, dat is nog niet eer der voorgekomen op Wieringen. Bij landelijke wedstrijden winnen ze dat jaar de 4e prijs. De win naar had 8,6 punten en Hippo 8,3: geen groot verschil. Op 15 september komt het korps van Hippolytushoef weer op de voorste pagina. Ze worden nu landelijk kam pioen bij brandweerwedstrijden. Dan gaat natuurlijk het hele korps op de foto. Jubileumjaren bij de brandweer, 15, 20 of 30 jaar en langer in dienst worden beloond met oorkondes. Zo krijgen de brandweerlieden Boersen, Steiginga, Kooij en De Haan uit Den Oever zo'n oorkonde. Dat wordt zeer op prijs gesteld en in verschillende huizen hangt zo'n oorkonde ingelijst aan de muur. In 1980 is Klaas Schat 30 jaar bij de brandweer. Hij krijgt van burgemeester Stam de eremedaille in zilver behorende bij de orde van Oranje Nassau opgespeld. Klaas Schat is niet alleen 30 jaar brandweerman, hij neemt ook het commandantschap over van J.W. van Oosten. De laatste is gemeentearchitect en stopt als directeur van gemeentewerken en ook als commandant van de Wieringer brandweer. In 1985 haalt Klaas Schat weer de voorpagina. Hij is dan 35 jaar bij de brandweer en krijgt een oorkonde met insigne en de bijbehorende versierselen. Hij neemt afscheid als commandant en wordt opgevolgd door Jack de Waal uit Den Oever. Echtpaar Slikker-Koegelberg: Dhr. Slikker 25 jaar bij de brandweer. /*f3. Aangeboden door Bestuur en Leden der Brandweervereniging "Kring Hippolytushoef" ter gelegenheid van Uw 3o Jarig lid zyn der vry- willige Brandweer te Wieringen. Document, behorend bij het cadeau van de jubilaris Jan Slikker. - 82 - «4^- - fut2/ty-U- a~i Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 15e jaargang nr. 3 - 2003

Op de Hòògte - Wieringen | 2003 | | pagina 24