volgen voor brand wacht. De oplei ding tot brand wacht le klas is voldoende basisop leiding. Door meer diploma's te halen kun je opklimmen tot hoofdbrand wacht en brand meester bevel voerder. Bij geble ken capaciteit be staat de mogelijk heid commandant te worden. Om bij te blijven moeten er regelma tig cursussen ge volgd worden in nieuwe technieken. Brandweerman worden is niet gewoon een brandje blussen, daar komt heel wat meer voor kijken. Brandweermaterieel rond 2000 De twee korpsen op Wieringen beschikken over twee tankautospuiten en over twee motorspuitaan- hangers. De brandspuit van Hippolytushoef staat in de kazerne op het Molenveld, de Wieken nr. 1, de brandspuit van Den Oever staat in de garage in de Hofstraat 30a. Ten behoeve van het redden van mens en dier, anders dan bij brand, heeft de brandweer de beschikking over reddingsmaterieel technische hulpverlening bij ongevallen. Ze noemen dat een THV set. Deze set maakt onderdeel uit van het materieel op de brandweerauto. De brandweer heeft als hoofdtaak brandbestrijding, de korpsen bieden ook hulp bij waterongevallen en rampen bestrijding. Bij grote calamiteiten kan de hulp ingeroepen worden van een hulpverleningswagen. Deze wagen is inzetbaar voor de hele regio en is gestationeerd in de Wieringermeer. Wieringen beschikt dus niet zelf over zo'n wagen, maar kan bij ernstige verkeersongelukken gebruik maken van de diensten. Gekantelde auto's kunnen door een kraan op deze hulpverleningswagen weer op de wielen worden gezet, om maar een voorbeeld te noemen. Brandweerpersoneel per 1 oktober 2000 De brandweer van Wieringen bestaat uit 2 korpsen, West- en Oost-Wieringen. Boven de beide korpsen staat een commandant en een ondercommandant. Verder hebben beide korpsen een bevel voerder, een plaatsvervangend bevelvoerder en 14 brandwachten. In totaal heeft de brandweer dus 34 personeelsleden in dienst. 1 oktober 2000: commandant: J.Doves ondercommandant: R.P. Portegijs korps West-Wieringen bevelvoerder: J.M. Engel onderbevelvoerder: A. de Jonge 19 Staand v.l.n.r. M. Grin, J. Doves, KI. Schat, J. Klos, S. Smit, A Schagen, G. v.d. Molen,Koetze, onder: A. Vredenburg en J. Bosma. -80- Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 15e jaargang nr. 3 - 2003

Op de Hòògte - Wieringen | 2003 | | pagina 22