In 1979 waren er 3 brandspuiten met 3 korpsen. De brandweergarage in Hippolytushoef stond Parklaan 5. De brandspuit was een autospuit met gecombineerde lage- en hogedrukpomp (Rosenbauer) Het korps bestond uit: Commandant: Ondercomm andant: Brandmeester: Onderbrandmeester: 5 hoofdbrandwachten: 4 brandwachten le klas: 2 brandwachten 2e klas: J.W. van Oosten K. Schat J. Schat M. Grin D.H. Kaan, G. van der Molen, J. Doves, C.L. v/d Poel en S. Smit P. Schat, J.J. Klos, H.H. Kikkert en D. Doves C. Smit en G.Voos Op Westerland stond de brandweergarage aan de Poelweg 2a. De brandspuit was een autospuit met lage druk middeldrukcombinatie (Doeschot-Rosenbauer) Het korps bestond uit: Brandmeester: Hoofdbrandwacht/ onderbrandmeester: 2 hoofdbrandwachten: 3 brandwachten le klas: 5 brandwachten 2e klas: A.N. Portegijs S.R. vanWieringen K. Bellis en C.R.Vermeulen D. Leen, F. Mik en A.N. Kikkert T.A. Dingjan, P. Ottens, J.M. Deijkers, H.Tuin en A. Doeschot 2 adspirant brandwachten: J.J. Majoor en S.C. Verfaille In Den Oever stond de brandweergarage in de Voorstraat 28. De brandspuit was een autospuit met gecombineerde lagedruk en hogedrukpomp (Rosenbauer) Het korps bestond uit: Hoofdbrandwacht/ bevelvoerder: Hoofdbrandwacht/ onderbrandmeester: Brandwacht le klas: 7 brandwachten 2e klas: J.J.M. de Waal 4 adspir. brandwachten: W.J Keijzer J. Luikens G.J. Vink, J.C. Klein, N.C. Bakker, D. Doorn, P.v.d. Hulst, R.H. Postema enW. Steiginga T.H. Boersen, J. Kater, J. Boersen en S.A. Bakker Doeschot-Rosenbauer Rosenbauer begon in 1866 met de fabricage van brandweervoertuigen en -materialen. Doeschot deed dat een kleine honderd jaar later. De heer J.G. Doeschot had al jong belangstelling voor het brandweerwezen. Hij begon daarom op bescheiden schaal met eerst repareren en later bouwen van brandweervoertuigen. Als directeur van een machinefabriek en constructiebedrijf in Alkmaar had hij daartoe de mogelijkheid. Na verloop van tijd kwam hij in contact met de firma Rosenbauer. Dat was één van de oudste bedrijven op brandweergebied in Oostenrijk. Rosenbauer had vestigingen in diverse landen van de wereld. In Nederland maakte Doeschot gebruik van dit scala van mogelijkheden. In 1968 kreeg Doeschot de alleen-vertegenwoordiging in Nederland. Het bedrijf ging verder onder de naam Doeschot- Rosenbauer. Het bedrijf in Alkmaar werd te klein. In 1971 verhuisde de firma naar Hippolytushoef - 78 - Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 15e jaargang nr. 3 - 2003

Op de Hòògte - Wieringen | 2003 | | pagina 20