-76- Voorheen, toen de kazernes meer gewone garages waren met gewone deuren die met sleutels open gemaakt konden worden, was het niet zo moeilijk binnen te komen. Het korps dat plannen had de staf te "stelen" zorgde voor een flink aantal sleutels. Er was er vast wel één die paste. Het was niet de bedoeling het slot te forceren. Mocht het vermoeden bestaan dat de staf onder de dakpannen was verstopt, dan mochten die opgelicht worden, ze moesten ook weer op hun plaats teruggebracht worden. Geen lekkage achteraf. Dat verstoppen is nog een hele kunst. Dat "stelen" of weghalen was een beetje geheimzinnig. Dat werd meestal 's avonds of 's nachts gedaan, onaangekondigd. Het veroveren van de staf werd ook gezien als een samenbindende factor. Zo gaat het tegenwoordig niet meer. Het bezit van de staf is voor een aantal korpsen nog wel een erezaak, maar het geheimzinnige is weg. De brandweerkazernes zijn tegenwoordig goed beveiligd, daar kom je met een simpele sleu tel niet naar bin nen. Als een korps nu besluit de staf te gaan halen, dan vragen ze bij de alarmcentrale in Alkmaar waar die is. Dan ver tellen ze wan neer ze van plan zijn de staf te komen verover en. Het bezitten de korps wordt gewaarschuwd en kan de deu ren openen. Dan kan het zoeken beginnen. Het korps van Hippolytushoef heeft in 1956 de staf veroverd op het korps van Halfweg. Ze raken de staf weer kwijt. In 1967 ver overen ze hem op de Wieringermeer, die hem korte tijd later weer terughaalt. Ook het korps van Winkel verovert de staf een keer van Hippolytushoef. De staf heet de Oterleker staf. Hoe deze aan die naam komt is niet bekend. Waarschijnlijk is het spel met de staf in Oterleek begonnen. Personeel na 1940 Het personeelsoverzicht uit 1943 ziet er Motorbrandspuit te Hippolytushoef September 1956, met brandweerstaf. Achter v.l.n.r: A. de Krijger, K. Schat, J.W van Oosten, S. Berkhout, Tj. Numan.Voor v.l.n.r: A. Schagen (plvcommandant)J. Slikker (commandant) en gemeentesecretaris van der Velde. als volgt uit: Opperbrandmeester Brandmeester Wnd. Brandmeester Chef-monteur Chauffeur-monteur Jan Klein (aannemer) Cornelis Boersen (aannemer) Jan Corn, de Vries (aannemer) Pieter C. Luijt (smid) Teeuwis Jan Visser (chauffeur) Simon Asjes (garagehouder) en Pieter Duijnker (electricien) Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 15e jaargang nr. 3 - 2003

Op de Hòògte - Wieringen | 2003 | | pagina 18