Vismeelfabriek Vatrop. 28 juli 1968, zon dagochtend om 5 uur, brand op Stroe. De boerderij van C. Voorthuizen brandt af door hooibroei. Er viel niets meer te red- Vismeelfabriek in brand. den 2 maart 1970: weer brand op Stroe bij Dirk van Jaap van Teetje. De korpsen van Den Oever en Westerland kwamen helpen, maar het mocht niet baten. Het bluswater moest gehaald worden op een afstand van 800 meter, van de hoek van de Gemeenelandsweg en de Hofweg. Er was boven dien een straffe wind. Vier beesten kwamen in de vlammen om. De schuur aan de overkant van de weg bleef behouden. In de tijd van één uur was de boerenplaats geheel platgebrand. In 1976 is te lezen dat de taak van de brandweer zich uitbreidt. Er is een ongeluk gebeurd op de Korte Afsluitdijk. Een vrachtwagen geladen met betonpalen rijdt in op 2 auto's die staan te wach ten voor een stoplicht. Er is werk in uitvoering. Er zijn doden te betreuren. De brandweer is daar aanwezig i.v.m. een lekgeraakte gascilinder in één van de auto's. Het assisteren bij verkeersongeluk ken is in de loop der jaren een belangrijk onderdeel geworden van het werk van de brandweer. Er is natuurlijk altijd brandgevaar door benzine- of gastanks in auto's. Maar het helpen bevrijden van beknelde slachtoffers door middel van technisch materiaal van de brandweer treedt steeds vaker bij A. Smit in de Polder Waard Nieuwland. De ho gedrukspuit bewijst goede diensten, desondanks blijft slechts een deel van de woonruimte be houden. 30 Juni 1960 brandt de kap- schuur (J. de Jong) graanmalerij (N.E. Looze) op Zand- buren af. Alleen de woning van Looze blijft behouden. Omdat de oorzaak van de brand hooi broei is, neemt het nablussen 24 uur in beslag. op. Brandweerstaf Er is één brandweerstaf voor heel Noord-Holland. Het in bezit hebben van deze staf is een erezaak voor een aantal korpsen. Het korps dat de staf heeft weten te bemachtigen, mag er een maand mee pronken. Daarna wordt de staf goed verstopt in de brandweerkazerne. -75 - Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 15e jaargang nr. 3 - 2003

Op de Hòògte - Wieringen | 2003 | | pagina 17