11U4 1974 INGEZONDEN Brandweervereniging Brandweermannen oefenen samen, blussen samen en helpen bij rampen. Het samenwerken is goed op elkaar afgestemd en je weet precies wat je aan elkaar hebt. Daarnaast bestaat de behoefte om elkaar ook op een andere manier te leren kennen. Vooral in grotere plaatsen kan dat belangrijk zijn. Zo ontstonden brandweerverenigingen per korps. De echtgenotes van de brandweerlieden konden/kunnen ook lid worden. Ook oud-brandweerlieden kunnen er lid van zijn en blijven. In Den Oever wordt in 1951 een brandweervereniging opgericht. "De gouden Helm" heet de vereniging. Het wordt echt gezien als een gezel ligheidsclub, vooral voor het vieren van jubilea. In 2003 bestaat het bestuur uit voorzitter Jan Rotgans, secretaris Erwin Bakker en penningmeester Gerard Komduur. In Hippolytushoef wordt rond 1953 een brandweerver eniging opgericht, Kring Hippolytushoef. In 1956 is J. Slikker voorzitter, Tj. Numan is penningmeester en A. Vredenburg secretaris. In het notulenboek staan verslagen van jaarvergaderin gen, cursussen, alarm en oefeningen en natuurlijk het optreden tijdens brand. Het meedoen aan oefeningen werd tot 1956 niet beloond. In dat jaar is er voor het eerst sprake van een vergoeding. Je moet wel 3/4 van de jaarlijkse oefeningen hebben bijgewoond. Een deel van deze vergoeding komt in de verenigingskas. Verder betalen de leden gewoon contributie. 1974 - De brandweer bestaat 90 jaar. Onrustige nacht De brandweer van Hippolytus hoef werd donderdagmorgen onge veer half zes gealarmeerd voor een brandje achter het huls van de al leenwonende heer G. Hille In de Klief tstraat. Toen de heer Hille woensdag avond naar bed wilde gaan bleek de electrische deken in brand te staan. Met de hulp van twee van zijn kleinkinderen, het echtpaar Super, werd het brandende bedde- goed naar buiten gebracht, waar de vlammen werden uitgetrapt. Blijkbaar niet helemaal, want don derdagmorgen ongeveer half zes waarschuwden buren de brand weer en de politie dat er brand achter de woning van de heer H. was. De dekens hadden weer vlam gevat, maar ook een houten hek en een lijnpaal waren door het vuur aangetast. De brandweer was het vuur gauw de baas. De heer H., die reeds op was, zette wel grote ogen toen de poli tie en de brandweer zo vroeg bij hem op bezoek kwamen! Onrustige nacht. Mijnheer de redacteur, In antwoord op uw schrijven van jl. zaterdag 15 jan. '66 mét als on-? derwérp „Ben onrustige nacht'', hiervan kón ik ook spreken. I>e brandbel ging bij mij om 5 uur 15. Bij de brand aangekomen bleek dat het bed van de heer Hille in de Klieftstraat in brand stond. Oorzaak electrische deken. In de loop van de dag werd mij door de politie de gelegenheid gegeven een onderzoek in te stellen naar de oorzaak. Al spoedig bleek dat de deken niet voor 220 volt geschikt was, want op de stekker zat een plaatje: 110 volt. Dus ook hier geldt de regel: laat u goed voor lichten en koop een merkdeken, dan heeft u geen last van brand en ook geen koude benen 1 Bedankt voor de gemaakte plaatsruimte. Electrotechnisch bureau Berkhout, H'hoef Ingezonden stukje. De brandweervereniging van Hippolytushoef heet nu "Brandweervereni ging West-Wieringen" en het bestuur bestaat nu uit de voorzitter Ed Ra ven, de secretaris Hans Engel en de penning- meesteresse is Gonnie Vermeulen. Enkele branden uit het notulenboek van Hippo lytushoef: 17 Augustus 1956 brandt de boerderij van O. de Haan, Noord- stroeërweg af. Er is ge brek aan bluswater. De blustijd is 8 3/4 uur. 11 Mei 1957 ontstaat er door blikseminslag brand -74- Onze Burger Brondwoarborg Maatschappij "WIERINGEN" bestaal 90 jaar Wij vieren het op 9 december 1974 Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 15e jaargang nr. 3 - 2003

Op de Hòògte - Wieringen | 2003 | | pagina 16