Personeel tot ongeveer 1940 De eerste personeelslast uit 1890 is al behandeld bij "oprichting brandweer." In 1897 is opper- brandmeester Jurriën Koster opgevolgd door Pieter Luijt, hoefsmid. De meeste brandweerlieden van de lijst van 1890 zijn in 1897 nog van de partij. In 1897 staan de beroepen er bij en zoals ver wacht zijn de meeste leden van het korps middenstanders: broodbakkers, logementhouders, krui deniers, schilders, timmerlieden en kooplieden. Op de personeelslast van 1933 komen de volgende namen voor: Bij de motorbrandspuit in Hippolytushoef: J. Klein Cz. Corn. BoersenThHz. J.C. de Vries S. Kaan C. Everts, S. Asjes Cz. en P. Duijnker S. Dekker Aldz., P. de Vries Sz. en S. Scheltus Cz. pijphouders D. Lont Jz., J. Slikker, Jn. Glim, Jn. Leen, D. Doves Jz., Anth. Zwanink, Corn. Moeijes en P. Glim Jnz. P. Doves Jbz., Jb. Duijnker Az., Alb. Duijnker Cz., Corn. Omis Gz., P. Luijt Nz., en E. Bais Jacz. Th. H.Boersen, H. BoersenThHz., Jn. KuutVz., Joh. Rotgans Sz., R. Bras en Jb. Mooij. De slanghouders deden alleen dienst in de aangewezen gebieden. Het overige personeel deed dienst over de gehele gemeente, uitgezonderd Den Oever en Oosterland. Daar was eigen personeel. In 1933 deden bij de motorbrandspuit te Den Oever de volgende personen dienst: opperbrandmeester brandmeester waarnemend brandmeester chef-monteur waarn. chauffeur-monteur Voor Hippolytushoef waren slanghouders: Voor Westerland waren slanghouders: Voor Stroe waren de slanghouders: opperbrandmeester brandmeester waarnemend brandmeester chef-monteur Als slanghouders deden dienst: W. Hermans Jz. Jb. Hegeman Jz. C.Tijsen MCz. Jn. Boersen Jb. Kuijt, Jn. Poel Az. en P. Tijsen monteurs Elb. Rotgans Pz., J. Wit en V. Bakker Dz. pijphouders D. Bakker Evz., Jac. Bakker Cz, Jn. W. Kossen, S. Bakker Sz., C. van Kalsbeek, K. Kuiper Ez., Jst. de Krijger en D. Tijsen Cz. 1961: Korps Westerland Achter v.l.n.r.: Ab Portegijs, Piet Luyt, Cees Bais,Aad Kikkert, Ep Klein. Voor v.l.n.r: Piet Kuut, Gerard Wiegman, Simon van Wieringen, Wiggert Veling, Jan Tijsen, Wytze Bron en Wubbo Pathuis 73- Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 15e jaargang nr. 3 - 2003

Op de Hòògte - Wieringen | 2003 | | pagina 15