van 11 oktober 1950 vermeldt, dat de brandweerlieden persoonlijk de kaart bij de telefoon komen ophangen. Mocht de kaart toch zoek raken, dan kun je een andere krijgen. "De brandweer actief" staat boven het artikeltje. Opheffing brandweer Westerland Het College van B. enW. en de raad praten er in 1950 over de vrijwillige brandweer te Westerland op te heffen. Dat valt de Westerlanders koud op het dak. Ze voelen zich toch al achter gesteld. Van 1922 tot 1939 was er helemaal geen brandspuit in Westerland. Toen kregen ze de beschikking over een babyspuit, zoals hiervoor al is beschreven. Het enthousiasme van de Westerlander brandweer is door dit alles behoorlijk gedaald. Ze deden niet veel oefeningen meer, maar helemaal opheffen is toch wat anders. Alle inwoners van De Haukes, Westerland, Noorderbuurt en Koningsweg steunen via een handte keningenactie het verzoek om die opheffing niet te laten doorgaan. De commandant van de brandweer, J. Slikker, is samen met B. en W. en de inspecteur van het brandweerwezen van oordeel dat de brandweer van Hippolytushoef ook Westerland kan bedienen. De Raad spreekt echter als haar mening uit dat de brandweer van Westerland moet blijven bestaan. Er wordt besloten dat commandant Slikker cursussen zal gaan geven aan de Westerlanders, een soort bijscholing. Maar de opkomst is nogal slecht. Bovendien zijn 5 van de 12 brandweerlieden vertrokken. Slikker is ook van oordeel dat het moeilijk is in Westerland een eenheid te vormen omdat de personeelsleden zover uit elkaar wonen. Het korps Westerland-De Haukes bestond in 1957 uit de volgende leden: BRANDWEER RA. Steigstra Westerlanderweg 32 Brandweerauto anno 2000. De 5 afvallers zijn M.C. Kooij, E. ten Kate, B. Hensen, K. Hebbink en P.A. Steigstra. In 1958 meldden zich aan A. Kikkert en W. Bron. De Raad heeft in 1955 een verordening betreffende de organisatie en het beheer van de gemeente lijke brandweer vastgesteld. Daarin is sprake van 3 motorbrandspuiten. Gelukkig krijgt Westerland in 1968 ook een "echte" brandspuit als vervanger van het babyspuitje. In 1980 werd toch een fusie doorgevoerd, Westerland en Hippolytushoef werden samengevoegd. Niet iedereen zag het nut ervan in, maar het leek niet anders te kunnen. En in 1993 was er sprake van samenvoeging van de korpsen van West-Wieringen en Den Oever. Dat ging niet door en nu in 2003 zijn er nog 2 korpsen Oost- en West-Wieringen. - 72 - Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 15c jaargang nr. 3 - 2003

Op de Hòògte - Wieringen | 2003 | | pagina 14