EN BOEKJE OPEN... over het archief van de Historische Vereniging Wieringen (3) Soms krijgt het bestuur een hele collectie uit een erfenis aangeboden. Een mooi voorbeeld hiervan is de Collectie Van Duin. De heer C.F. van Duin was een flink aantal jaren ge meentesecretaris op Wie- ringen. Hij heeft in die tijd een uitgebreide verzame ling literatuur over de ge schiedenis van Wieringen en de wijde regio samenge steld. Het bijzondere is, dat hij niet alleen de boeken enz. heeft beschreven, maar dat hij er aantekeningen uit heeft gemaakt en de moei te heeft genomen passages, die hem interessant leken, over te typen. In zijn tijd was de computer nog niet uitgevonden! Daardoor is er een uitgebreide collectie ontstaan, die u grotendeels terugvindt onder We= bronnen van onderzoek. We 2A: een onvolledig kaartsysteempje met de titels van de boeken enz. gesorteerd op auteurs naam. We 2B: kaartsysteem (2 1 kaartenbakken) met trefwoorden en verwijzingen naar de literatuur, die bij We 2C wordt weergegeven. Plus een (onvolledige) trefwoordenlijst op kaartjes. Dit alles zit bij elkaar in een metalen kaartenbak met 2 laden en 1 kartonnen doosje. Jaap en ik vonden het zo'n mooi geheel dat we zo bij elkaar gelaten hebben. Je kunt dus voor diverse onderwerpen in deze verzameling terecht. We 2C: zijn dan nog 5 ordners met aantekeningen en overgenomen passages, gesorteerd op jaar van gebeuren. Dat begint al vóór 't jaar 399 en eindigt in 1955. Wr 6: Tot de Collectie Van Duin behoort ook een verzameling namen van straten, dorpen, dijken en buurtschappen op Wieringen met de herkomst en de betekenis van de namen. Dat heb ben we een plaatsje gegeven onder Wr naamkunde (Wr 6). Wr 4: Ook Wr 4 hoort tot de collectie, vooral interessant voor mensen die geïnteresseerd zijn in veldnamen. Als u wilt komen kijken, let dan op de aankondigingen van onze bibliotheekavonden of middagen. Die zijn te vinden in "Op de Hoogte", in de Wieringer Courant en in veel gevallen ook op de Ka belkrant. Tot ziens bij de Collectie Van Duin, Nel Fijnheer-Rotgans Secretaris van Duin achter z'n bureau. (foto Maaskant 1924) -36- Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 15e jaargang nr. 2 - 2003

Op de Hòògte - Wieringen | 2003 | | pagina 6