"Hnternet Geschiedenis en moderne technieken werken samen. Tijdens de jaarvergadering van 13 maart j.l. zijn Jaap en Nel Fijnheer benoemd tot "Erelid van de Historische Vereniging Wieringen". Uit handen van de voorzitter, Gert-Jan Visser, kregen zij De Kei, die verbonden is aan het erelid maat schap, uitgereikt. De carrière van Jaap en Nel bij onze ver eniging is al lang, maar zeker niet te lang. Toen de vereniging in 1989 werd opge richt door o.a. Jaap en Nel, werd Jaap de secretaris. Deze functie heeft hij, met veel enthousiasme, tot en met 2000 vervuld. Nel trad al snel uit het bestuur om zich op andere fronten in te zetten voor de vereni ging, zoals o.a. het schrijven van mooie artikelen voor ons verenigingsblad. Samen hebben ze de organisatie voor het oprichten en beheren van het archief op zich genomen, waaruit de openstelling van het archief voor geïnteresseerden is voortgekomen. Het project waar ze nu, samen met een aantal enthousiaste mensen, mee bezig zijn, is het boek "Boerderijen op Wieringen", dat midden dit jaar zal uitkomen. Jaap, Nel en de Historische Vereniging zijn heel nauw aan elkaar verbonden. Met alle drie zijn wij, het bestuur, heel blij en hopen dat deze drie-eenheid nog jaren aan elkaar verbonden zal blijven. Het bestuur De geschiedenisbank Noord Holland is per 14 februari '03 op internet te raadplegen. Op deze site worden alle historische verenigingen van Noord Holland vermeld. Ook de Historische Vereniging Wieringen is vermeld op deze site. Deze site is te vinden op: http://www.geschiedenisbank-nh.nl/ Ook is de beeldbank via deze site bereikbaar. De beeldbank heeft een grote collectie kaarten, ansichtkaarten en tekeningen van Noord Holland. Wilt u meer weten over de archieven van de gemeente Wieringen, dan kunt u terecht bij het Alkmaars Archief, op hun website staan o.a. de bibliotheekcatalogus, en inventarissen van diverse gemeenten. Momenteel is men daar druk bezig de gegevens te digitaliseren, zodat wij binnen enkele jaren veel onderzoek vanuit huis kunnen realiseren. Deze site is te vinden op: http://www.archiefalkmaar.nl/ Onze eigen website is vernieuwd, nog niet helemaal gereed, maar binnen niet al te lange tijd zal deze gereed zijn. Het is de bedoeling dat hier geen actuele meldingen gedaan worden, deze zullen op het gedeelte van de geschiedenisbank te zien zijn, op beide pagina's wordt een link vermeld. Onze eigen website is te vinden op: http://www.rootsweb.com/~nldhvw/homepage.html Een andere zeer mooie site is die van Jan Simon Hoogschagen. Op deze site is zeer veel over de geschiedenis van Wieringen vermeld, de site heet "In Pago Wierense" en is te vinden op: http://www.pagowirense.nl/ 1 De voorzitter overhandigt "De Keien een bos bloe men aan Jaap en Nel Fijnheer. -34- Qrelidmaatschap Nel en Jaap Fijnheer Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 15e jaargang nr. 2 - 2003

Op de Hòògte - Wieringen | 2003 | | pagina 4