NGEZONDEN BRIEVEN Nr 1. Reactie op foto 1920 in "op de Hoogte" 2003 nr. 1. Tijdens de verbouwing van het opslaggebouw werd er buiten voor de afslag verkocht. De manden waarin de ansjovis zit worden meteen in een bak gestort en grof gezouten, daarna meteen in de vaten gedaan en het deksel er los op. Waarna over een paar dagen bijgevuld wordt en de vaten dicht gemaakt worden voor verzending. Voor ze werden dichtgemaakt aten wij stiekem wat gezouten ansjovis op. Het zout er af vegen, graatje eruit, kop eraf en ingewanden eruit en smullen maar! Veel lekkerder dan chips. Ach ja, dat bestond allemaal nog niet, zo'n 60 jaar terug. Groetjes, Jan StadigWesterland RS. namen zijn mij niet bekend. Nr. 2 N.a.v. "De geschiedenis van de Belterlaan" in nummer 1-2003 van 'Op de Hoogte', het volgende: De datum 16 jan. 1941 moet kloppen. Ik heb althans over die geschiedenis een herinnering overge houden, waarvan ik denk, het is maar goed afgelopen. Met mijn ouders woonde ik toen in de dienstwoning van de gemeente, naast het jammer genoeg gesloopte oude raad huis, tegenover het postkantoor. In deze woning was ook de trouw- en raadzaal. Mijn vader Albert Veerdig was destijds gemeentebode en had bijfuncties, waaronder het be heer van gevonden en verloren voorwerpen. Op bewuste dag, naar ik meen een zonnige zondagmorgen, werd aange beld. Als bijna 10-jarige jongen opende ik de voordeur en zag een man staan. Ik schatte hem toen op circa 50 jaar. Hij vroeg: "Is je vader thuis", waarop ik bevestigend antwoordde.Tegelijkertijd zette hij een 3/4 gevulde jute zak in de hal van de woning. Nadat mijn vader bij de voordeur kwam, hoorde ik de man zeggen: "Vannacht heeft een vliegtuig een aantal bommetjes afgeworpen. Ik heb ze opgeraapt en in een zak gedaan. Ik weet niet wat er mee te doen." Ik merkte, dat mijn vader hier behoorlijk van schrok. De man vertrok met achterlating van de zak met inhoud. Mijn vader meldde de vondst aan bij de politie, die vervolgens Duitse soldaten in ken- Woning gemeentebode Veerdig. Later door de gemeente verkocht aan notaris Groendijk. -50- Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 15e jaargang nr. 2 - 2003

Op de Hòògte - Wieringen | 2003 | | pagina 20