plaats van den ex-kroonprins van Duitsland. Dat er velen in ons land waren, die Wieringen als een vrese lijk verbanningsoord beschouwden, en waar men wel met een polsstok overheen zou kunnen springen, heeft spreker eens aangehoord toen hij in Rotterdam in 1918 in de trein zat, en spreker heeft toen even opgehel derd, dat het op Wieringen wel uit te houden was. Het is echter gebleken dat het ook Zijne Hoogheid niet tegenstaand zijn vernedering, nog niet zoo bijzonder is tegengevallen, bewijzen wel de vriendschap, die tus- schen U en Zijne Hoogheid en vele burgers hier, nog steeds bestaat. De nostalgie naar het verleden komt aan de orde als de wethouder vervolgt: Verder was het hier toen U op Wieringen kwaamt nog een rustig eiland. Het zou echter spoedig anders worden, de Zuiderzeewerken welke toen nog in een beginstadium waren, werden van jaar op jaar meer uit gebreid. En toen in Maart 1926 de afsluitdijk tusschen Wieringen en Van Ewijcksluis werd geopend, was de toevloed van werkzoekenden niet meer te stuiten". 12D2 jarig ambtsjubileum burgemeester Kolff. Bijeenkomst familie, gemeenteraad en diverse ande re genodigden. (foto Maaskant) Er werd jarenlang goed verdiend maar nu is het crisis en de Gemeente moet wekelijks kolossale uitgaven aan de vele werkloozen offeren.Laten wij hopen, al zijn de teekenen er nog niet, dat er spoedig een einde mag komen aan de malaise waaronder thans de geheele wereld gebukt gaat". In zijn dankwoord benadrukt ook de burgemeester de sociale gevolgen van de crisistijd. Hij dankt vooral raadslid Oden, die namens de moderne arbeidersbeweging felicitaties heeft gedaan, toen deze zei: "Gij hebt ons altijd de volle gelegenheid geboden, de belangen der arbeidersklasse te verdedigen". Deze woorden van Oden hebben Kolff "ten zeerste" genoegen gedaan. En de burgemeester ver volgt: "Vooral de laatste jaren zijn de arbeiders de zorgkinderen geweest en menigmaal heb ik mij afgevraagd hoe -48- Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 15c jaargang nr. 2 - 2003

Op de Hòògte - Wieringen | 2003 | | pagina 18