ERDWENEN WINKELTJES -45 - door Corrie Zuidema-Mulder Levensmiddelenzaak van Klaas Wit Op het rustige Westerklief, aan de Varkensgrasweg. Geertje is het derde kind in het gezin van 6 kinderen van Jan Baijs en Jansje ter Keurst. Ze wonen in een boerderij een stukje het land in aan de Varkensgrasweg (Nu Pim de Herder). Klaas Wit is een jon geman, geboren en wonende in Moerbeek. Als Klaas en Geertje in 1933 trouwen gaan ze in Haringhuizen wonen, maar na 2 jaar komen ze naar Wieringen. Het winkeltje van Gert Lont Het pand aan deVarkensgrasweg vanuit de lucht gezien. en Geertje Klein, dat al in 1900 was gevestigd in een pand aan de Varkensgrasweg, komt te koop. Hier hebben Klaas en Geertje wel belangstelling voor. Ze kopen het pand en worden zo de buren van Geertjes ouders en familie. In de beginjaren doet Geertje het winkeltje en heeft Klaas ander werk, hij was o.a. landmeter. Later gaat hij ook in het winkelwerk, op de fiets boodschappen vragen en bezorgen. De klanten woonden verspreid over heel Wieringen en enke le in de Wieringermeer. beginnen Klaas Wit en Geertje Baijs in 1935 een boodschappenwinkel In 1936 krijgen Klaas en Geertje een dochter, Grietje. Zij gaat al op Het gezin Wit. Klaas, Grietje en Geertje. jonge leeftijd haar ouders in de winkel helpen met het afwegen van boodschappen, suiker, koek, snoep en peulvruch ten. Maar ook stroop werd toen nog los verkocht. De klanten namen voor de stroop dan zelf hun bakje of stroopkan mee. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 15e jaargang nr. 2 - 2003

Op de Hòògte - Wieringen | 2003 | | pagina 15