0 E FABRICAGE VAN VISOLIE IN DEN OEVER (±1940-1943) -41 - Meijer besloot om iets anders te gaan doen en ontwikkelde het idee om visolie en eiwitten voor medicinale doeleinden te gaan maken. Daarvoor viel de keus op Den Oever, omdat men voor dit doel bij een visaanvoerplaats moest zijn. Begonnen werd in het pand aan de Zwinstraat waar de familie Bakker later hun groentezaak had. Wout van Treuren heeft er ook zijn zaak gehad. Meijer was invalide en bewoog zich voort in een invalidenwagentje en was ergens in de kost. Na enige tijd werkte hij samen met de heer H.J. ^hr. Meijer Nettel, afkomstig uitWenen. Van beroep chemisch ingenieur en gehuwd met de dochter van de Oostenrijkse kroonjuwelier. Het initiatief tot het opzetten van een bedrijfje tot het produceren van visolie kwam van de heer Meijer, een chemicus, die in Duitsland had ge werkt in de omgeving van Bremen en Hamburg. Het betrof daar een zeepfabriek waar ook glyceri ne gemaakt werd. De Duitsers wilden daar de fa bricage van glycerine opvoeren i.v.m. de fabricage van nitroglycerine (een springstof). Meijer wilde dit niet, maar werd er toe gedwongen en week uit naar Nederland. JJ. Tijsen en H. Nettel jr. Nettel, na de eerste wereldoorlog naar Nederland vertrokken heeft enige jaren in Ned. Indië op een suikerfabriek gewerkt, maar is in verband met de zwangerschap van zijn vrouw voor 1924 weer naar Neder land terugge keerd. Hij be gon in IJmui- den een been- dermeelfabriek en was teven honorair con sul voor Oos tenrijk. Vanwege de aanleg van de Atlantik Wall moest de fa briek afgebro ken worden en is Nettel met Meijer gaan sa menwerken. De familie Nettel betrok een ka mer in Hotel Hans Joachim Nettel Mw. Nettel Lont aan Den (*17-04-1892 - f 24-01-1970) Oever. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 15e jaargang nr. 2 -2003

Op de Hòògte - Wieringen | 2003 | | pagina 11