AAR VERSLAG HISTORISCHE VERENIGING WlERINGEN 2001 door secretaris Gea Klein Het bestuur bestond het afgelopen verenigingsjaar uit: G.J. Visser G. Klein-Hamming H. de Graaf A. de Wit E.M. Jacobs-Hijlkema A. Zwanink M. Smit voorzitter secretaris penningmeester ledenadministratie verzorging rondzending "Op de Hoogte" bestuurslid bestuurslid Het bestuur heeft in 2002 7 maal vergaderd, waarvan 2 maal met de Redactiecommissie van ons verenigingsblad "Op de Hoogte". Het ledental is gestegen naar 820. De activiteiten die zijn gehouden, zijn de volgende: 24 januari heeft Nel Fijnheer een lezing gegeven over de kerken op Wieringen. Een lezing waar ruim 60 belangstellenden met veel plezier naar hebben geluisterd. 14 maart werd de jaarvergadering gehouden. Voor en na de pauze werden enige films over Wieringen vertoond, door dhr. R Kraan Op de Flora- en visserij dagen hebben we ons gepresenteerd in De Bolder, waar we wederom gebruik mochten maken van de "nettenzolder". Het waren zeer geslaagde dagen. Het thema was: "Rederijen van Wieringen". Twee weekenden in oktober stond de Westerlander Kerk weer in het teken van de stamboom. Dit keer de familie's: Annes, Medemblik en Koster. De weekenden waren zeer geslaagd. De genealogi sche werkgroep heeft wederom goed werk geleverd. 31 oktober heeft dhr. Carel de Jong een lezing gegeven over de V.O.C. Een druk bezette avond, waar we ruim 70 belangstellenden mochten verwelkomen. Wat ons opviel was de ruime opkomst van de jeugd, daar waren we bijzonder blij mee. Ons archief, waarvan de openstelling wordt verzorgd door, ik mag bijna wel zeggen: onze, Jaap en Nel Fijnheer, werd weer goed bezocht. Het is voor de vereniging fijn wanneer er veel belangstelling is voor de verzamelde gegevens en dus voor de opstelling van het archief. Het afgelopen jaar heb ben Jaap en Nel assistentie gekregen van Arina Zwanink en Jaap Lont. De Redactie commissie heeft vier uitgaven verzorgd van "Op de Hoogte". De uitgaven waren weer van een hoge kwaliteit, daarvoor de complimenten. De werkgroep "Boerderijen" is het gehele jaar actief geweest met het verzamelen van gegevens over boerderijen op Wieringen. Van deze verzameling wordt in 2003 een boek uitgegeven. Het jaar 2002 was een goed jaar, ik zie het jaar 2003, "Het jaar van de Boerderij", met veel plezier tegemoet. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 15c jaargang nr. 1 - 2003

Op de Hòògte - Wieringen | 2003 | | pagina 5