-29- dienst van 5.45 uur op het postkantoor, ging hij om 2 uur 's nachts de koeien melken, daarna de post sorteren en bestel len. 's Middags om 2 uur in de Normer de koeien melken, daarna weer met de post rond er werd toen nog 2 keer per dag bezorgd, soms was dit 3x per dag. In die tijd hielp Neeltje ook wel mee op de boerderij om haar man werk uit handen te nemen. Neeltje Wiegman-Lont is ook 12 jaar kosteres geweest van de doopsgezinde kerk. Waar veel werk was te doen. Er was een houtkachel waarvoor ze het hout zelf moest hak ken, iedere week moest de kerk schoongemaakt worden en zaterdags weer helemaal gestoft. Het materiaal en ge reedschap moest ze zelf kopen. Wat ze van haar loon overhield was geen vetpot, toch heeft Neel tje Wiegman van het opgespaarde, verdiende geld (Witte Kruis en Kerk) haar huis aan de Beltstraat in 1960 kunnen kopen. Het bestuur van het Witte Kruis heeft het plan om het magazijn in de Beltstraat te sluiten. In de Elft komt het Boerenleenbankgebouw (kantoor Butijn) vrij en dat wordt aangekocht, dus wordt alles daarheen verplaatst. Na bijna 25 jaar stopt het echtpaar Wiegman als beheerder van het Witte Kruis. Piet en Neeltje Wiegman-Lont Postbode PietWiegman In 1963 gaat Neeltje haar man met pensioen. Zijn moeder overlijdt en de boerderij wordt verkocht. Ze krijgen nu een rustiger leven samen, totdat haar man in 1966 onverwacht overlijdt. Neeltje blijft alleen achter, want kinderen hebben Piet en Neeltje helaas niet gekregen. Gelukkig heeft ze de kin deren van haar broer en zus, waarmee ze een fijn contact heeft. Neeltje blijft tot 1976 in de Beltstraat wonen, ze heeft er dan 40 jaar gewoond. Ze verhuisd dan naar de Seringenlaan. Eerst in een boven- en later in een benedenwoning. Op oudere leeftijd maakt ze dan buitenlandse reizen. Zo gaat Neeltje als ze 74 jaar is, nog 3 maanden naar Nieuw Zeeland. Naar de oud-Wieringer familie De Vries. Met haar man had Neeltje de afspraak om als hij gepen sioneerd was samen naar hun kennissen in Nieuw Zeeland te gaan. Het heeft niet zo mogen zijn, daarom maakt ze later alleen deze verre reis. Het is een onvergetelijke reis geworden, samen met Ma de Vries-Bood reist Neeltje door geheel Nieuw Zeeland, van het Noorder- tot het Zuidereiland. Een geweldige ervaring in een prachtig land. Tot op zeer hoge leeftijd blijft Neeltje Wiegman-Lont op zichzelf wonen. Door botontkalking nemen de lichamelijke klachten toe, zodat ze na 24 jaar Seringenlaan naar het Zorgcentrum Noor derlicht verhuist als ze 94 jaar is. Ze krijgt er een prachtige kamer en heeft het er heel goed naar de zin. Op 17 juli 2003 hoopt Neeltje Wiegman-Lont hier de mijlpaal te bereiken om 100 jaar te worden. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hóögte" - 15c jaargang nr. 1 - 2003

Op de Hòògte - Wieringen | 2003 | | pagina 31