Neeltje Lont en haar zusje Guurtje Toen heeft Piet Lont zijn klipper verkocht en ging het gezin weer op Westerland wonen en Piet werd kapitein op een sleepboot bij de Zuiderzeewerken. In november 1921 wordt aan de Koningsweg Guurtje geboren, ze is dan 20 en 18 jaar jonger dan haar broer en zus. Weer aan wal helpt Neeltje haar moe der maar ook andere mensen in de huishouding. O.a. haar tante Neeltje Blauwboer-Hermans, op de boerderij naast hen. Het was hier dat Neeltje, Piet Wiegman leerde kennen, die haar oom Dirk hielp op de boerderij. Het klikt tussen de twee en tijdens een schaatstochtje krijgen ze verkering. Piet is de oudste zoon van Dirk Wiegman (1875) en Grietje Sprenke- lJiet Wiegman ling (1876) en woonde op een Wie- 2 ringer boerderij in de Normer (nu Theo Mulder). Piet was naast zijn werk op de boerderijen van zijn ouders en Blauwboer, hulpbezorger bij de Posterijen. Later gaat Neeltje als huishoudster werken bij Kraan en Hannes Takes, daarna bij meester Spaander in de Hofstraat in Den Oever. Hij is oud-hoofd van de Oosterlanderschool en heeft een bank aan huis. De in 1901 mede door hem opge richte Boerenleenbank, waarvan hij kassier was. Eén keer in de week hield hij zitting in Hippolytushoef in de toenmalige drukkerij van C J. Bosker aan de Elft. Piet en Neeltje wilden wel trouwen, maar er zijn weinig woningen beschikbaar om in te wonen. Als ze vernemen dat het Witte Kruis op zoek is naar een nieuwe beheerder, solliciteren ze naar deze baan. Zuster van derTogt, teven beheerster bij het Witte Kruis gaat met pensioen. Ze worden aan genomen. Dus op 7 oktober 1936 trou wen de 33-jarige Neeltje en de 38-jari- ge Piet eindelijk na 10 jaar verkering te hebben gehad. Hun woning wordt het Witte Kruisgebouw aan de Beltstraat. De huur is 2,50 per week, maar doordat Neeltje de uitleen spullen verzorgt en onderhoudt hebben ze vrij wonen. Witte Kruisgebouw Beltstraat met Piet en Neeltje iWanneer Piet zijn va der in 1940 overlijdt en zijn moeder het bedrijf wil blijven voortzetten, gaat hij naast zijn vaste baan bij de Posterijen ook zijn moeder helpen. Dus 2 keer per dag de koeien melken. Had hij de vroege -28- Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 15e jaargang nr. 1 - 2003

Op de Hòògte - Wieringen | 2003 | | pagina 30