Historische Vereniging Wieringen AARVERGADERING - 9 Datum: 14 maart 2002 Tijd: 20.00 uur Plaats: Bibliotheek Kerkplein, Hippolytushoef. Verslag opgesteld door: Gea Klein-Hamming. Aanwezig bestuur: G.J. Visser, voorzitter, G. Klein-Hamming, secretaris, M. Smit, penningmeester en de leden H. Braad, H. Panjer, E.M. Jacobs-Hijlke- ma, A. de Wit, A. Zwanink en H. de Graaf. Aanwezig redactiecommissie: J.K. Rienstra-Mulder, voorzitter, J.C. Zwarts-Schutte, C.J. Zuidema- Mulder, J. Feenstra, N. Vriezema-Omis en E.M. Jacobs-Hijlkema Agenda: 1Opening 2. Mededelingen en notulen 15 maart 2001 3Jaarverslag secretaris 4. Financieel verslag penningmeester 5. Verslag kascontrolecommissie 6. Benoeming nieuw kascontrolecommissie lid 7. Verslag redactiecommissie en benoeming redactiecommissie voor 2002 8. Vaststelling contributie 2002 9. Bestuursverkiezing 10. Rondvraag 1. Om 20.10 uur wordt een ieder welkom geheten door Gert-Jan Visser, de voorzitter. De op komst is groot, 61 leden. Deze grote opkomst is mede te danken aan dhr. Piet Kraan, die voor en na de pauze Wieringer films zal gaan vertonen. 2. Mededelingen Het overlijden van Dr. W.A. van Tol wordt gememoreerd. Haar overlijden is een verlies voor de Historische Vereniging. Ze maakte o.a. de rubriek "Hoe kwamen ze op Wieringen" en "Volks geneeskunst". Het leden aantal is 797, 50 meer dan in 2001. De Westerlander Kerk staat dit jaar in het teken van de stamboom: Nannes, Koster en Me- demblik. Dit zal worden verzorgd door de Historische Werkgroep. Een woord van dank aan Henk Braad en Henk Panjer, die het bestuur gaan verlaten. Henk Braad gaat niet verloren voor de vereniging. Henk gaat het weekend in de Westerlander Kerk ondersteunen d.m.v oude foto's. Henk Panjer en zijn gezin gaan verhuizen naar Heemskerk. De excursie gaat niet door. Het plan was om aandacht te besteden aan de V.O.C. maar het bleek dat er al eens een excursie is geweest naar het Scheepvaart museum in Amsterdam. In 2002 worden er geen boeken uitgegeven. In 2003 komen er twee boeken, dit gaat over de Visserij en Boerderijen op Wieringen. In 2002 wordt "Op de Hoogte" vier maal uitgegeven, dit i.v.m de onderbezetting van de redactie. Tijdens de vergadering wordt er een oproep gedaan maar voor alsnog niemand die zich, spontaan, aanmeldt. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 15c jaargang nr. 1 - 2003

Op de Hòògte - Wieringen | 2003 | | pagina 11