u EN BOEKJE OPEN over het archief van de Historische Vereniging Wieringen (2) De vorige keer besloot ik met een overzicht van de code ring. Aan de hand van deze lijst zal ik nu wat vertellen over 1 of meer onderwerpen. Beginnen we- nogal logisch - metWa afbeeldingen/foto's. De W staat voor Wieringen, de a omdat afbeeldingen met een a begint. Dit systeem hebben we verderop moeten loslaten. Als u kijkt naar het einde van de lijst dan vindt u o.a. Wee= omgeving Wieringen/zusterverenigingen. DeW is nog wel voor Wieringen, maar ee slaat nergens op. We hadden gewoon nieuwe rubrieken nodig. En dat alfabetisch houden zoals in het begin, lukt dan niet meer. DusWa afbeeldingen/foto's. Plaatsen we nu weer het overzicht wat u onder Wa kunt vinden: Wa 1 het ansichtkaartenboekje dat de vereniging zelfheeft uitgegeven Wa 2 zijn 3 multomappen of ringbanden met foto's van Wieringer personen, soms ook groepen. De foto's staan niet op alfabet. Gewoon kriskras door elkaar. Toekomst plannen om deze foto's nog eens alfabetisch te rangschikken ?Wie weet.... En zo wijst de Wa lijst redelijk duidelijk wat we hebben. Natuurlijk hebben we meer foto's, maar die horen dan meestal duidelijker bij een onderwerp. B.v. Wu Polder Waard Nieuwland. Wu 2 een album met foto's van alle huizen en boerderijen die in de Polder staan. Deze foto's zijn ooit gemaakt voor een tentoonstelling in Museum Jan Lont en komen dan later in ons archief terecht. Misschien dat een deel van de foto's onder Wa in de toekomst ook nog wel eens naar een ander onderwerp zal verhuizen. Dat is nu b.v. al gebeurd met allerlei foto's van kerken. Die heeft Grietje Wilms in de albums over de betreffende kerk gedaan. Dat is terug te vinden onder Wj= gods dienst/kerken. Soms hebben we foto's dubbel, b.v. de kerk van H'hoef zit dan bij Wj maar ook bij Wa 11= foto's en briefkaarten van H'hoef. Dat is natuurlijk geen bezwaar. En anders worden dubbele foto's gebruikt als ruilmateriaal. U ziet in de lijst datWa 8 enWa 9 vervallen zijn. Dat waren albums met tekeningen/schilderijtjes van Han Krug. Hij schilderde in de oorlog hier op Wieringen. De Rabobank Wieringerland heeft geld geschonken aan Museum Jan Lont om al deze schilderijtjes in te lijsten. Die hangen nu in de Rabobank te Wieringerwerf. En staan dus niet meer in onze kast. U begrijpt hieruit, dat in het archief van de historische vereniging ook boeken, foto's en ander materiaal zit, dat eigendom is van Museum Jan Lont. Omdat de boerderij nogal vochtig is, zitten die papierwaren lekker droog in onze kasten. En er zitten heel interessante dingen bij. Alle eigendommen van Jan Lont zijn voorzien van een stempel "Museum Jan Lont". De opengevallen nummers Wa 8 en Wa 9 kunnen een volgende keer gewoon weer gebruikt worden. Volgt nu voor de duidelijkheid een overzicht van heel Wa afbeeldingen/foto's. Tot ziens in de bibliotheek, Nel Fijnheer-Rotgans - 84 - Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 14e jaargang nr. 4 - 2002

Op de Hòògte - Wieringen | 2002 | | pagina 6