- 109 - Hooien: v.l.n.r.: Vrouw Rotgans, Trien Rotgans, Marie Rotgans en Opa Post. Ze kregen één zoon, onze vader Dirk Post, die uiter lijk veel op zijn moeder leek, hij had hetzelfde don kere uiterlijk en was 1,70 m lang. Hij is als enig kind nogal beschermd opge groeid. Op achtentwin tigjarige leeftijd trouwt hij met de zeventienjarige Jantje Hollander uit Koe gras (gemeente Den Hel der). De eerste drie jaar hebben ze ingewoond bij opa en opoe Post. Nadat opa de boerderij van zijn schoonvader Johannes Tij- sen heeft gekocht, gaan onze ouders in de Polder Waard Nieuwland wonen op de Oosterweg 2. Opa en opoe bleven alleen achter op Zandburen, waar opa verder boerde met zijn knecht Simon Everts, die tot het overlijden van opa bij hem is gebleven. Na het overlijden van opoe op 17 februari 1938 blijft opa alleen wonen in gezelschap van zijn hondje Polly. Zijn zuster Aaltje en haar dochter Grietje, zorgen ervoor dat hij iedere dag een warme maaltijd krijgt. Onze moeder ging iedere week een dag naar opa, om zijn huis schoon te maken. Later gingen Trudie, Fien en Nel dat doen. We gingen in de zomer ook fruit plukken bij opa, hij had een pruimenboom met hele lekkere wijnpruimen en er stond ook een boom met jutten- peren. Thuis werden die ingemaakt voor de wintervoorraad. Verder herinner ik mij dat opa altijd pepermuntjes en kleingeld in de la van de tafel had, vooral met kermis deelde hij dat aan ons uit. Rond zijn tachtigste jaar krijgt opa voor de tweede maal last van huidkanker, waarvan hij na verscheidene keren te zijn be straald, genezen verklaard is. Op vierentachtigjarige leeftijd begint hij te sukkelen met zijn ge zondheid, na een griep komt hij bij ons in huis, iets wat ik wel heel gezellig vond. Uit school vandaan ging ik meteen naar opa's bed om te vertellen wat ik allemaal had beleefd. Doordat mijn vader in diezelfde periode voor een zware operatie in het zieken huis in Alkmaar lag, had mijn moeder het erg druk. Samen met mijn zus Nel moest ze de boerderij draaiende houden. Piet en ik zaten toen nog op de lagere school. Trudie en Fien waren inmid dels getrouwd en hadden hun eigen verplichtingen, al probeerden ze wel zoveel mogelijk te helpen. Na een ziekbed van een paar maanden is opa rustig ingeslapen. Moeder en Nel zaten te melken en mijn vader lag nog steeds in het ziekenhuis, terwijl dokter Bekkering tegen mij gezegd had dat ik op opa moest passen. Toen hij overleed zat ik dan ook aan zijn bed. De eerste tijd hebben we hem erg gemist. Hij overleed op 27 april 1959, 3 dagen voor zijn 85e verjaardag. Hij is op het kerkhof van Zandburen begraven, naast zijn zuster Aaltje Lont-Post. Tot zover de herinnering aan onze betovergrootvader Jan Post en onze grootouders Pieter Post en Geertje Tijsen. Ook namens mijn zussen Fien en Nel en mijn broer Piet. Pieter Post Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 14e jaargang nr. 4 - 2002

Op de Hòògte - Wieringen | 2002 | | pagina 31