- 108 - overlijdt. Het jongste kind is dochter Aaltje, die op drieëntwin tigjarige leeftijd trouwt met de vierentwintigjarige visserman Mte Jan Lont (Vet) van Westerklief. Zij gaan in het voorhuis wonen bij de ouders van Jan Lont, Pieter Lont en Antje Poel. Hier t 1 wordt hun zoon Pieter geboren, die na vijfentwintig dagen I komt te overlijden. Twee jaar later wordt hun dochter Grietje geboren, die in 2001 op bijna negentigjarige leeftijd overlijdt in het ouderlijk huis aan de Gemeenelandsweg. In 1931 heeft Jan Lont een perceel grond van zijn zwager Pieter Post gekocht, waarop ze een huis laten bouwen. Pieter Post onze opa is op achtentwintigjarige leeftijd getrouwd met Geertje Tijsen, de negenentwintigjarige dochter van Johannes Tijsen en Maartje de Vries. Opa Pieter is visserman op de WR 27. Later wordt hij boer op Zandburen, aan de Gemeenelandsweg tegenover Simon Snooi en Guurtje Klein. Opoe Geertje Tijsen °pa Pieter werd wel genoemd "ganzenjager in de winter". Als 1873 f 1938) Piet maar naar het geweer (ganzenroer: een lang geweer) grijpt, liggen de vogels al bijna dood. Doordat hij als kind tij dens de oogst in de stoppels (afgemaaid graan) was gevallen, is hij blind geworden aan zijn linker oog. Vandaar dat men beweerde dat hij goed kon schieten. Hij heeft ook zijn arm eens gebroken, welke door de dokter verkeerd is gezet. Op sommige foto's is dat nog te zien. Opa had ook last van zijn hart, als hij fietste kreeg hij wel eens last van pijn op de borst, dan liet hij zich zo van de fiets in de berm vallen en wacht te tot de pijn afzakte, waarop hij weer verder ging. Tijdens het hooien ging hij ook regelmatig even uitrusten in het hooi. In mijn herinnering was opa een heel lieve vriendelijke man die D j n Boerderij van Opa Bieter graag verhalen vertelde en daar- bij grappige liedjes zong. Het was een lange magere man, met lichtblauwe ogen, waarvan het blin de linkeroog troebel was. Zijn vrouw daarentegen, was vrij klein, met donker haar en bruine ogen. Zij was een wat stille, stugge vrouw. Ooit is de bliksem ingeslagen bij opa en opoe Post. Opoe was de dars (dorsvloer) aan het vegen, waarbij ze de deur open had gezet. Plotseling schoot een vuurbal (bolbliksem) naar binnen. Zij werd met kracht tegen het schot gedrukt, terwijl die bol helemaal rondging en zo weer naar bui ten schoot, zonder noemenswaardige schade aan te richten. Alleen een sterke zwavel- en schroeilucht bleven achter. Daarna hebben ze de stroomvoorziening af laten sluiten (en nooit meer aan laten sluiten), want volgens opoe was dat de oorzaak van die Pieter Post metAb Bloemendaal aan het zichten blikseminslag. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 14e jaargang nr. 4 - 2002

Op de Hòògte - Wieringen | 2002 | | pagina 30