- 107 - man.Ze krijgen zes kinderen, waarvan de oudste zoon Dirk, onze overgrootvader is. De oudste dochter Maartje trouwt op Wieringen met Albert Russelman en zij overlijdt op tachtigja rige leeftijd. Dochter Immetje trouwt op vijfentwintigjarige leeftijd met Jan de Wit en zij wordt twee en tachtig jaar oud. Zoon Jan wordt schipper en hij trouwt op vierentwintigjarige leeftijd met de vijfentwintigjarige Maartje Lont. Jan wordt negen en tachtig jaar oud. Van dochter Neeltje weet ik alleen dat zij in 1995 is geboren op Wieringen. Pietertje was de jongste, zij trouwde op negentienjarige leef tijd met Simon Rotgans (Simon de slager). Zij overleed op drieënzestigjarige leeftijd. Hun oudste zoon Dirk Post wordt ook visserman, hij trouwt op zevenentwintigjarige leeftijd met de vierentwintigjarige Grietje Wiegman. Zij gaan dicht bij zijn ouders, Jan Post en Willemijntje de Vries wonen aan de Westerlanderweg, vlak bij de Westerlanderlaan. Daar worden hun vier kinderen gebo ren. Dirk Post en Jan ten Bokkel Willemijntje (Mina) is de oudste, zij trouwt op twintigjarige leeftijd met de zesendertigjarige Klaas Smit. Mina begint een winkeltje en zij kan goed met haar klanten omgaan. Zij krijgen een zoon Simon die maar amper een jaar oud wordt. Later wordt dochter Grietje geboren. Wanneer zij trouwt met Cornelis Wagenmaker, komt zij in Den Oever te wonen aan de Gesterweg, Als Mina haar dochter ging bezoeken, kon men haar langs de betonweg zien fietsen, gekleed in een zwart kos tuum, grote zwarte kaper op en klompen aan. Aan het stuur heeft ze een grote wek ker hangen, gewikkeld in een oude doek, want ze heeft geen polshorloge. Omdat zij altijd Vl.n.r.: boven Arie Peereboom, Immetje Post, Jan de Wit, voor Antje de Wit, Pieter Jan Peereboom, Jan Post en Willemijntje de Vries zo kort op visite bleef, heeft haar dochter ooit de klok een uur teruggedraaid, vandaar dat ze haar eigen wekker meenam. Dirk Post 16-08-1843 f 08-04-1926) Grietje Wiegman 23-02-1847 f 29-12-1931) Ze kwam dan ook bij onze ouders langs, waar zij dan 's morgens voor dag en dauw op het raam tikte en vroeg: "Is alles goed met jullie?". Waarna ze weer verder fietste na een bevestigend antwoord. De familie geschrokken achterlatend. Na Mina krijgen Dirk Post en Grietje Wiegman op 30 april 1902 een zoon dat is onze opa Pieter Post. Daarna wordt dochter Maartje geboren en zij trouwt op éénen twintigjarige leeftijd met Jacob Smit. Zij krijgen een zoon, Simon die op achtenvijftigjarige leeftijd in het ziekenhuis Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hóógte" - I4e jaargang nr. 4 - 2002

Op de Hòògte - Wieringen | 2002 | | pagina 29