RAND IN DE DURPERKOOG - 99 - Dut hew ik een keer kregen van Sjaantje uut de Parklaan. Ik mocht dut vertelle, '.V VB maar dat is er nooit van komme. 't Is een verhaal met allegaar bijnamen. Mien opa had ok een bijnaam. Die hiete Simon Wagemaker en ze noemde em i Simen de Vorst. Dus ik ben Gré van Grietje van Simen de Vorst. Of zo as ze V me kenne: Gré van Jan Jaap uut dürrep. Nauw hier den 't verhaal. Wel mieters, docht Jaap Lobbes, wat er nou allegaar aan de hangd is weet ik niet, maar dat zal wel niet veul goeds wezen, denk... 'K most v'~' maar 's efkes kieke. Wat is 't hier een goddeloze drokte. Nou deer hewe je Evert Smul warempel ok nag. Ja jongen, is me deer wat, niet? Staat me V deer het hele klammolentje in de brangd. Aike Pik, die loopt me deer toch niet met een puske water te sjouwen? En op de diek staat Jan Kontsigaar met Ted de Looie en Frangs van Dries en Kort List te klessen. Lange Trijn komt ok uut huus vandaan en stuuft met een rotgang teugen Jaap Krentebol an. Gelukkig dat Arie Beuntje, Jan Kont en Gerret van Geertje heur veert inhouwen konne, aars had het een grote opstopping worre. Maar Piet van Rooie Ap was er gelukkig ok bij. Nou, dat kwam ok nogal goed van pas, want zien: zo ien geeft nog welderes wat licht in 't duuster Olijke Jantje, Kees van Kobus van Kaatje, Jonge Jantje en Jaapke van Jan Tiesen waren tenminste blijd dat ie 'r was. MaLje, maLje wat 'n konsternasie! Skijtjanuari loopt van de weeromstuit op zien hulleste in en uut te batteren. Jan van Maake, Gert van Krelis, Jan Stortemelk enTjebbe Kuut hewwe d'r eige begiert. As jullie nag eres tijd over hewwe, gaan den maar 's naar de Stienuul, die het 'r nag een album vol van. Allegaar met portrette van die brangd. Neel Pik heur koesebangde binne er duidelijk op te zien. Jaap Surentje staat naast 'r op het grootste portret. In het midden staat Jan van Ouwe Sasburg en de Prop. Evert van Hanneke Pui was in de bone, eigelijk in de piepers, dat ie met 't eerepelsil- dersmeske in zien hangd er ankwam. Zien vrouw, Ma de Brangdewijnsbroek kwam 'm met 't puske achterna. Piet van Trientje stak zien neus ok om de hoek van de deur en zag Eengdekontje uut 't uutlit vandaan komme stuven. Menske, menske, Jaap Duuf, Gattepik en Dien Hutman komt mit een slang ansjouwe. Piet Eerpel komt ok om te helpen en deer leit 't hele katje op de grongd. Paul Kruger had de kraan net anslo- ten en deer kreeg Pieterke Flukstien de volle laag. Ap van Skorre, Nan Gisteboffer en Jaap Heere- koek skreeuwde om hulp en toen kwam Hongde Bet er maar gauw an met 'r karretje. Dik Kuut en Jaap Sop kwamen mit de ladder an en Ouwe Soebel liep ernaast mit een deken. Maar die flauwe drokte had niet nodig weest, want Klaas Flop brulde: Deer he je Mozus mit Ouwe Pelle. De brangdweer had nogal wat pech. Lammert Uutdekuul kon de wagen niet van start kriege. Ap van Aagt zien fiets trapte deur dat ie van huus ging en Egeltje most er nag inspringe dat de oto al fort reed. En toe vloog 't hele zootje nag uut de bocht. Jan Stokdweil bijgenaamd de Koeksoldaat, viel languut over de aare heen. De Klammolen was in die tijd net uutbrangd. Toen ze allegaar weer om gingen kwamen ze Ap van Aagt nag teuge mit zien galant in de kruiwagen. As jullie d'r nag meer van wete wille, gaan den maar naar Siemon de Pruuk of naar Non van Knelis, die kenne jullie d'r miskien nag wel meer van vertelle. Ja, dut was 't ien en 't aar over de brangd, menske. Ootje Knol ging 't leste fort, want 't molentje ging 'r zo na an 't hart. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 14e jaargang nr. 4 - 2002

Op de Hòògte - Wieringen | 2002 | | pagina 21