- 97 - Mevrouw Kort is de ontwerpster van de kleding, ze is een zeer ondernemende en cre atieve vrouw, ze or ganiseerde ook regel matig modeshows. De kleding werd ge maakt door vier naai sters, ook werd door Raddy naailes gege ven. Etalagewedstrijd 31 augustus 1922. Lente, Zomer, Herfst en Winter. Rechts staat Truus. Aan het einde van de 2e wereldoorlog is het atelier gesloten we gens het huwelijk van Raddy. Ook dochter Truus was wegens huwelijk gestopt met haar werk in de zaak. De 18-jarige Jacky komt dan in 1945 bij haar ouders helpen. Voor de inkoop van haar kleren gaat Jacky in de naoorlogse jaren naar Amsterdam. Het is heel moeilijk om aan kleding te komen want de grote kle dingzaken zoals C A en Peek Cloppen- burg kwamen het eerst in aanmerking om kle ding in te kopen, daar na pas de kleinere par ticuliere zaken. De klan- Marie Kort-Takes Als Marie Kort-Takes in 1952 overlijdt gaanTijs en Jacky Kort samen verder in dames- en herenconfectie en bijbehorende accessoires.De kinderconfectie en het andere kleingoed wordt afgestoten. Modezaak Kort was vooral bekend door haar grote collectie mantels. Tijs Kort voorgoed gesloten. Het pand werd ten van Jacky bestelden kleding en leverden de daarvoor benodigde kle- dingbonnen in. Jacky ging met de trein (eerst nog in een veewagon waarin banken stonden) richting Amsterdam. Be pakt en bezakt kwam zij de volgende dag weer terug naarWieringen. In 1985 wordt na 70 jaar de winkeldeur van modezaak Kort verkocht en Kerdijk is er een muziekzaak begonnen. Foto's en gegevens van mw. Kort Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 14e jaargang nr. 4 - 2002

Op de Hòògte - Wieringen | 2002 | | pagina 19