-94- De familie Van der Meulen was kort daar voor al verhuisd naar één van de nieuw gebouwde wonin gen (één van de 4 roodstenen woningen op een rijtje) op De Haukes. Verkoop terrein Bij brief van 26 februari 1968 schrijft de gemeente Het Bildt aan de gemeente Wieringen het vol gende: Deze gemeente is eigenares van het perceel kadastraal hekend gemeente Wieringen, sectie E. nr. 696, groot 19.30 are. Wij zijn voornemens de Raad der gemeente voor te stellen dit te De Haukes gelegen land te ver kopen. In verband hiermede zouden wij gaarne van u vernemen of u tegen taxatieprijs de eigendom van dit perceel zou willen overnemen. Einde citaat. In haar antwoord stelde de gemeente Wieringen kort en bondig geen belangstelling te hebben. In 1969 meldde zich een particuliere gegadigde voor de Bildtse "enclave". Het werd haar aangebo den voor 2,50 per m2. In de correspondentie ter zake is geen antwoord van de kandidaat gegadig de gevonden. Wellicht heeft zij telefonisch aan de gemeente Het Bildt te kennen gegeven geen be langstelling (meer) te hebben. Vier jaar later, op 30 januari 1973, ontvangt de gemeente Het Bildt een schrijven van de heer T. Sok te Westerland. Hij geeft te kennen 3000 m2 van de betrokken ge meente te willen kopen. Kennelijk heeft de heer Sok destijds de afmetingen van het terrein wat overschat. De gemeente Het Bildt gaat op het aanbod in, door de heer Sok voor te stellen het hele terrein, groot 1930 ca aan hem te willen verkopen voor 1,00 per m2, kosten van overdracht en levering voor de koper. Hieruit blijkt dat Het Bildt graag van het gedeelte grond af wil. De laatste Op het betrokken gedeelte grond staat dan nog 1 noodwoning. Uiteindelijk wordt de heer Sok koper van het terrein met daarop de laatste "Bildtse keet" met als bewoner de familie De Swart. Deze familie was één van de eerste pioniers die uit Friesland neerstreek op het voor hen onbekende Wieringen. Zij zijn tot het laatst toe gebleven maar moesten uiteindelijk, van wege de minder goede toestand van de zeer oude houten noodwoning, het veld ruimen en een andere woning kiezen. De laatste "Bildtse keet" op De Haukes De "Bildtse keten". Een Bijbelse uitdruk king is hier op zijn plaats: "Men kent en vindt haar standplaats zelfs niet meer". Enkel een paar mini-paardjes grazen nog in het gebied. Een gebied waar meer dan 40 jaar houten noodwoningen hebben gestaan. Keten die de eerste pio niers van de Wieringermeerpolder hebben gehuisvest. Pioniers met hun gezinnen die misschien wel heimwee naar Friesland hadden, maar hier toch zijn ingeburgerd omdat de plaatselijke bevolking hen heeft opgenomen als één van de hunnen. Roemloos einde Hier eindigt de geschiedenis van de "Bildtse keten". Noem het maar gerust een brok Wieringer geschiedenis! Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 14e jaargang nr. 4 - 2002

Op de Hòògte - Wieringen | 2002 | | pagina 16