- 89 - Het timmerbedrijf van Noord had haar domicilie echter niet in Sint Anna Parochie maar in het nabij gelegen Nieuwe Bildtdijk. Dit numeriek klein bedrijf had echter te weinig mankracht en faci liteiten om het verplaatsen van de noodwoningen alleen te klaren. Van Noord huurde daarom een paar collega-timmerbedrijven in. Dat waren de timmerbedrijven Willem Brouwer te Nij Altoenae en Arjen Miedema te Westhoek. Een zoon van timmerman Arjen Miedema omschreef het als volgt: "Soa hadden die drie bedriven allegaar 'n putsy in 'e krisisjaren." Niet interessant meer Voor zover wij hebben begrepen, stonden de houten noodwoningen eerder in Apeldoorn. Dat is echter niet geheel zeker. Voor welk doel de gemeente Het Bildt deze woningen indertijd had aange schaft is niet geheel duidelijk. Wel is bekend dat er in het begin van de vorige eeuw een nijpend woningtekort in Het Bildt was. De vraag rijst nu of de in 1930 in Sint Anna Parochie opgeslagen houten woningen al eer der door inwoners van de gemeente Het Bildt bewoond zijn geweest. Een andere optie is dat de gemeente destijds uit voorzorg deze woningen heeft aangekocht om de destijds heersende woningnood het hoofd te kunnen bieden. We kunnen thans wel stellen dat de houten optrekken voor de gemeente Het Links een noodwoning in St. Anna Parochie Bildt destijds niet meer interessant waren voor eigen gebruik en ze wellicht blij was ze op deze manier van de hand te kunnen doen. Aanbod van grond aan de Poelvoeg Op Wieringen wordt het inmiddels bekend dat er keten voor arbeiders in de Wieringermeer op De Haukes zullen worden geplaatst. Het lijkt echter moeilijk een geschikte plaats daarvoor te vinden. Dit komt Jan Timmerman, winkelier te Hippolytushoef, ter ore. Bij brief van 27 november 1930 biedt hij de gemeente Het Bildt een stukje grond aan "iets benoorden de smederij van Luit aan de Poelweg". Het gebied, groot 800 m2, moet aan huur 82,50 per jaar opbren gen. De gemeente Het Bildt gaat hier gretig op in. Een aantal dagen later is de huur overeenkomst met Jan Timmerman getekend. Later huurt de gemeente Het Bildt van Jan Timmerman er nog eens 1130 m2 bij en 100 m2 van een andere particulier. De winkel van Jan Timmerman. Voor de win- Zaakbehartiger kei staat Manus Dijkshoorn en zijn vrouw Zoals eerder gemeld had Pier Timmerman voor TrijntjeJaarsma in de Klieftstraat on- z^n wTikel derdak gevonden. Het schijnt dat hij in die tijd een soort zaakbehartiger van de gemeente Het Bildt is geweest. Want op 3 februari 1931 schrijft hij aan de gemeente dat hij iemand heeft gevonden die de elektriciteit in de keten wil aanleggen. Het is de heer A.W. Berkhout te Hippolytushoef. Berkhout wil de installatie, inclusief de spanleiding vanaf de paal, aanleggen voor 90,65. Zaakbehartiger Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 14e jaargang nr. 4 - 2002

Op de Hòògte - Wieringen | 2002 | | pagina 11