- 59 - Albertus de Haan was de vader van Maarten(1870-1937), beter bekend als Martinus de Haan. Deze hielp eerst zijn vader als beurtschipper. In 1900 kocht Albertus een huis op de hoek van de Hoofdstraat en de Kerkhofsteeg in H'hoef, dat huis werd afgebroken en op die plaats liet hij hotel "De Witte Zwaan" bouwen. Op de andere hoek van de Kerkhofsteeg en de Hoofdstraat was de slagerij van Poppen. Hoofdstraat anno 1920. 3e huis links is nr. 18 Martinus was in 1895 getrouwd met Trijntje Luijt. Ze woonden in de Hoofdstraat op nummer 18, ongeveer tegenover het hotel. Later - rond 1920 - woonde daar J. Wachendorff van Rijn. (In het huisregister van de gemeente Wieringen wordt Waggendorff met 2 maal g geschreven)Dit huis stond tussen het huis van Jan en Lies Peters-Doves (wonen er nog) en van Pietje Kok-de Vries (woont er niet meer, nu CD-winkel)Huis nr. 18 werd later afgebroken om toegang te krijgen naar de bioscoop. Martinus en Trijntje kregen in huis nr. 18 zes kinderen: Bertus, Marie, Piet, Cor, Trijn en Lies. In 1910 verhuisden ze naar de overkant en gingen in het hotel wonen. Ze kregen daar nog 2 kinde ren, Nel en Dina. Martinus kocht nog 3 woningen, zg. Armenhuisjes, aan de Kerkhofsteeg en breidde zo het hotel uit. Wanneer de naam van Hotel "De Witte Zwaan" veranderde in Hotel "De Haan" is niet echt be kend. Vermoedelijk door dat het eerst in het spraakgebruik zo werd genoemd en dat werd later de echte naam. Familie De Haan Zittend v. I. n. r. Martinus de Haan, Nel, Dina, Trijn tje de Haan-Luijt. Staand v.l.n.r. Lies, Cor, Bertus, Piet, Marie, Trijn. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 14e jaargang nr. 3 - 2002

Op de Hòògte - Wieringen | 2002 | | pagina 5