Veranderingen op stapel in centrum Hipp oly tusho ef Slager Ottens wordt grootgrondbezitter9 In 1980 stopte de familie Garrelts ermee. Zij hadden heel wat jaren de leiding in de bioscoop. Hun gezondheid werd wat minder en die terugloop animeerde ook niet. Ze besloten op rust te gaan. Geen De Haan meer in Cinema De Haan. Club 1626 nam het over met meer en minder succes. Het was bedoeld om de grote jongerenver eniging, die tot dan toe geen vast onder dak had, huisvesting te geven. Garrelts. Omdat de gemeente niet meer wilde meedoen, kwam er spoedig 1626. Club 1626 wilde ook films blijven ver tonen voor de jeugd en er kwamen disco avonden. Met subsi die van de gemeente voor jeugd- en jon gerenwerk moest 't lukken. In 1986 en 1987 gaf de ge meente die subsidie, maar verlangde als tegenprestatie wel voldoende zelfwerk zaamheid van de jon geren. En dat lukte niet echt. Het financiële beleid van Club 1626 was ook niet goed en al vlug hadden ze een flinke huurachter stand aan de familie een einde aan Club Einde bioscoopgebouw In 1990 had slager Piet Ottens plannen een grote supermarkt te bouwen. Daarvoor had hij ruimte nodig. Hij kocht Cinema De Haan met bijbehorend terrein. De bioscoop werd gesloopt. De super markt kwam niet op dit terrein. Het is het Cinemaplein met het woongebouw De Batum gewor den. Voor dat gebouw staat een beeld van Theo Mulder, dat stelt een filmdoek voor met de ouder wetse Pierrot. - 78 - one WU* HAAN Cinema De Haan moet in de ogen van Ottens tegen de vlakte. (Fototeam Peter van Aalst) (Van onze correspondent) W1ER1NGEN Hel centrum van Hippolytushoef ondergaat de komende tijd ingrijpende veranderingen. Slager Piel Ottens presenteerde een maand geleden zijn plannen voor de bouw van een supermarkt van 1500 meter1 aan de Hoofdgracht en Koning straat. Daartoe had hij Z40U meter grond met daarop zes pan den aangekocht. Inmiddels heelt Ottens ook Cinema De Haan mdl hel bijbehorende terrein en het aangrenzende land met boerderij van de familie Dekker gekocht. Het totale grondbezit van Ottens in het centrum van Hippoiytushoel wordt dan onge veer 8500 meter1. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 14e jaargang nr. 3 - 2002

Op de Hòògte - Wieringen | 2002 | | pagina 24