St. Nicolaasfeest 't Skarrelhoekje De bioscoop was in die tijd een ontmoetingsplaats voor jongeren. Het was haast vanzelfsprekend dat je elk weekend naar de bioscoop ging. Er waren niet veel andere mogelijkheden om leeftijdge noten te ontmoeten. En dus floreerde de bioscoop als skarrelhoekje. Bepaalde rijen waren daar zeer geschikt voor. Handje vast houden en een zoentje stelen en waarschijnlijk niet veel zien van de film. Dat hinderde niet. Cinemascopedoek Zo rond 1950 was Cinema De Haan de eerste regionale bioscoop in Noord-Holland met een cine mascope-filmdoek. Het doek werd door Dina en haar dochter zelf genaaid. De eerste cinemascope film was "De Mantel" met Richard Burton in de hoofdrol. Deze film begon "normaal", dus op grootte 4 bij 4 meter. Als het geluid inzette, strekte de film zich langzaam uit over het 9 bij 4 meter doek. Een machtig gezicht. In die tijd werd ook de speelfilm "Anna" vertoond, met in de hoofdrol o.a. Sylvana Mangano. Deze Mangano raakt in de film gewond bij een ongeluk. Er komt een dokter die geeft haar een injectie en een straaltje van haar bloed spuit op zijn witte jas. Het was een zwart-wit film, maar zo echt, dat een aantal toeschouwers in de zaal flauwviel, wel zo'n 70. Gelukkig had Dina een paar emmers water en sponzen klaar staan om ze weer bij te brengen. Foto kleuterschool: 5 december 1953. Op een grote paddestoel zat kabouter Spillebeen Sint Nicolaasfeest In de 50er jaren hield de kleuterschool van H'hoef haar Sint Nicolaasfeest in Cinema De Haan. De kleuterleidsters Lont en Ruitenburg gingen enige tijd van tevoren naar Jan Bruul om te vragen of hij op dat feest piano wilde spelen. Het zong zo lekker met muziek. Jan Bruul was nooit vlot met "Ja" zeggen, "Ik zal wel zien...", zei hij. Als de klassen met de juffen onderweg waren naar de bioscoop wisten ze niet of er wel of geen begeleiding bij het zingen van de Sinterklaasliedjes zou zijn. Maar toen ze binnenkwamen, zongen de aanwezige op yrjjdag 4 dec. 1959 9.30 UUR in Cinema de Haan voor de KLEUTER SCHOOL en voor kinderen vanaf 3 Jaar. -75 - Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 14e jaargang nr. 3 - 2002

Op de Hòògte - Wieringen | 2002 | | pagina 21