Wiron Symphonie Voorjaarsvitaminen - 71 - Dirk Doves met de Dodge Jeep, overgenomen van het Amerikaanse leger. Na 1945 hervatte hij met deze auto de vrachtdienst. Een auto zonder comfort, tochtig en zonder verwarming. In de win ter droeg Dirk schoenen met dubbele zolen. Tussen de zolen heet water voor warme voeten. In de zomer was 't zo heet in de auto, dan blaren van de hitte. De foto is genomen op de Kop van de Afsluitdijk, aan de Friesche kant. Naast Dirk Doves staat pompbediende Jan Blauw, werknemer bij Arie den Breeje(?). Zijn koffiebar is nog net zichtbaar links van de auto De officiële naam van het orkest luidde: orkestvereniging "Wiron Symphonie" Wie- ringen. Het was geen echt symfonieor kest, daarvoor had het niet de juiste be zetting. De programma's van de muziek uitvoeringen werden voorzien van mooie spreuken. Zo stond er op het programma van 1951: "Zoals de zon de bloemen kleurt, Kleurt muziek het leven." En wat denkt u van de volgende tekst: "Wie zingt verjaagt zijn ongeluk. Wie jammert vermeerdert het." Ook na de oorlog trad dit orkest nog diverse malen op in Cinema De Haan, soms samen met Malando, het tango rumba-orkest. Dat was in 1952. Het Symphonie orkest trad ook op buiten Wieringen. Dan werden orkestleden en instrumenten vervoerd in de vrachtwa gen van Dirk Doves. Waar het orkest was, daar was Dirk, dus ook in Cinema De Haan. Programma "Wiron Symphonie" met Olga Lowina -1951 ORKESTVERENIGING ROGRAMMA Cinema de Haan Dinsdag 10 April 1951 des avonds 8 uur Directeur WILLEM BOON presenteert U, onder de titel een programma, waaraan medewerking wordt verleend door HERMAN RINKET's VARIÉTÉ Zoals de vitaminen uit het voedsel V lichamelijk sterken, PZo geven onze vitaminen U geestelijk kracht 1 Opening 2 Muziek door Wiron Symphonie a Flaggen Maisch Fr. v. Blon b Tancrède, Ouverture G. Rossini c Verschmahte Liebe, Walzer Paul Lincke 3 Eerste optreden van Olga Lowina, dw-Wmwa'*) Tonny Bakkenes en Lou Marti PAUZE 4 Muziek door Wiron Symphonie a Fantaisie Le Baron Tzigane Johann Strauss b Noche de Estrellas, Tango A. Malando 5 Tweede optreden van Olga Lowina, Tonny Bakkenes en Lou Marti Historische Vereniging Wie ringen - "Op de Hoogte" - 14e jaargang nr, 3 - 2002

Op de Hòògte - Wieringen | 2002 | | pagina 17