De kinderen hielpen nog steeds mee, zoals Lies de Haan achter de kassa. In Hotel De Haan hadden Nel en Rinus Engel-de Haan de leiding. Zij waren in 1937 getrouwd. Trijntje de Haan-Luijt liet na de dood van haar man een huis bouwen aan wat we nu het Ci nemaplein noemen. Dat huis kreeg als aanduiding weer Hoofdstraat 18, het nummer van het afgebroken huis waar de familie eerst had gewoond. De bioscoop werd Hoofdstraat 18a. Trijntje ging in dat huis wonen met haar dochters Lies en Hoofdstraat 18 wonen. Nieuwe huis Hoofdstraat 18. Dina. Dina trouwde in 1940 met Dirk Garrelts. Hij kwam ook in Huwelijksfoto Dina de Haan met Dirk Gar relts, op de trap van de bioscoop - 1940. Films Het uitzoeken van de films die vertoond zouden worden, werd later o.a. gedaan door Dirk Garrelts en zijn vrouw Dina de Haan. Ze gingen b.v. naar de filmbeurs in Krasnapolsky om zich op de hoog te te stellen van de nieuwste aanwinsten. Dan waren er in Amsterdam wel zo'n 40 filmverhuur kantoren, veelal in handen van Joodse mensen. Je moest de films wel 3 of 4 maanden van tevoren boeken. Piet Ooms, vertegenwoordiger van een verhuur kantoor, o.a. Warner Bros, kwam regelmatig naar Wieringen om Dirk Garrelts te helpen bij het uit zoeken van de films. Hij gaf waardevolle adviezen, b.v. of een film geschikt was voor plattelandspu- bliek. Je had te maken met de Bioscoopwet, die bepaal de welke leeftijden toegelaten mochten worden. In de verordening die voor Wieringen gold, stond b.v. dat kinderen beneden 14 jaar niet toegelaten mogen worden. Dat gold dan weer niet voor aan gekondigde kindervoorstellingen. Soms kwamen er vertegenwoordigers van de film verhuurkantoren met een catalogus, waar films uit gekozen konden worden. Een later heel bekende vertegenwoordiger was Simon van Collem. - 68 - Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 14e jaargang nr. 3 - 2002

Op de Hòògte - Wieringen | 2002 | | pagina 14