De familie Doves ver kocht snoep en pin da's. Moeder Betje Doves - Wagemaker stond achter een ta feltje met repen, rol letjes snoep en punt zakjes met pinda's. Dat waren doppin- da's, die hier "saus jes" werden genoemd. De pinda's zaten in een grote bus, een soort melkbus. Eén "greep" in de punt zak kostte vijf cent, twee "grepen" was een dubbeltje. Betje werd geholpen door haar dochters Wijna en Lies. Vader Dirk Doves en oudste dochter Guus liepen langs de rijen in de bioscoop met een mand met lekkers. De mand hing aan een band die over de schouders zat. In de mand waren vakjes, waar het snoep en de pinda's in pasten. Het pellen van de doppinda's zorgde voor een geweldige rommel. Dat moest na de voorstelling opgeveegd worden. Zelfs de stoelen moesten losgemaakt worden om er onder te kunnen vegen. Dat was werk voor Guus, Wijna en Lies. Er werd drie keer ge veegd: op zondagmor gen de troep van za terdagavond, op zon dagmiddag na de voorstelling en op maandagmorgen voor schooltijd. Er kwam een eind aan de snoepverkoop in 1941. Toen ging Dien Garrelts-de Haan en Piet Klein. De borden op de wagen zijn getim- anes 0p de bon. merd door aannemer Cor de Vries. Filmvoorstellingen In het begin waren de filmvoorstellingen op vrijdagavond, zaterdagavond, zondagmiddag en zon dagavond. De zondagmiddag was speciaal voor kindervoorstellingen. De vrijdagavond werd later maandagavond. Je had verschillende toegangscriteria: 14 of 18 jaar of alle leeftijden. Er werd regel matig gecontroleerd, dan kon je soms de bioscoop uitgestuurd worden, omdat je niet de vereiste leeftijd had. Elk weekend werden er 2 films vertoond: op zaterdagavond en zondagmiddag één en Eigen reclame voor de film. Achter het stuur: Marinus Engel. Kind: Dirk Oden. Op de wagen Dien Garrelts-de Haan en Piet Klein. De vrachtauto was van Cees Evertsde 2e vader van Marinus Engel. Niet te zien: Nel Engel-de Haan, ze liep achter de auto folders uit te delen. - 66 - Jtos i ha» Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 14e jaargang nr. 3 - 2002

Op de Hòògte - Wieringen | 2002 | | pagina 12