- 65 - ging heel zwaar. De garderobe kostte een dubbeltje, later 15 cent. Alle kinderen De Haan werkten mee, d.w.z. de meisjes. Lies zat achter de kassa. Dina, amper 20 jaar, had de leiding en stond achter de bar. Zij had de witte jas aan, daardoor kende iedereen haar. Trijn reed met de bus, zij haalde bezoekers op uit Den Oever. Ondertussen verkocht Nel onderweg in de bus kaartjes voor de film. Een belangrijke medewerker was Piet Klein. Hij was als jongetje al begonnen met auto wassen bij De Haan. Later werd hij de eerste filmoperateur in de bioscoop. Hij is 40 jaar in dienst geweest bij de familie De Haan. Een bekende figuur achter de bar was Koos Halfweeg. Hij schonk pils en limonade en verkocht de veelge vraagde kogelflesjes. De opening van de bioscoop: de foyer met bloemstukken In de foyer kwamen 6 zitjes en een grote tafel in het midden. Die tafel was inge richt als leestafel, spe ciaal voor de mensen die vroeg kwamen met de bus, b.v. uit de Wieringermeer, uit Den Oever en nog verder weg. Cees Rotgans en zijn vrouw stonden in de garderobe. Die was verplaatsbaar en dat Koos Halfweeg in de bar. 1937: Dirk Doves met z'n vrachtauto, een Studebaker. Tussen 1940 en 1945 liep de ze auto op een gasgenerator, gestookt met turf of cokes. Veel ongemak, vaak reparaties om 't "geval" rijdend te houden. Vooral startproblemen. Dan bracht Dirk van Duin uit komst door met 2 paarden van zijn huisvuilwagens de auto aan te trekken. In de winter van 1944 op 1945 heeft de auto onder een hooi berg de oorlog overleefd. Daar na toch niet meer bruikbaar met normale brandstof. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 14c jaargang nr. 3 - 2002

Op de Hòògte - Wieringen | 2002 | | pagina 11