Wieringer boerderij op Stroe. Corrie is vaak ziek en wanneer ze in 1928 een dochter Trijntje krijgt is ze heel zwakjes. Trien Molenaar werkte op dat moment bij een boer in Anna Paulowna. Ze had het er niet zo naar de zin. Dus ging ze bij haar nicht Corrie op Stroe werken. Simon Kuijt was naast boer ook visserman en was dus vaak van huis, dus de nichten runden samen ook het boerde rijtje. Wanneer Corrie in 1930 weer een kind verwacht krijgt ze niervergiftiging, waarbij moeder en kind overlijden. De nu 20-jarige Trien Molenaar blijft voor Simon en de kleine Trijnie zorgen. Op Trien haar 22e verjaardag, 14 januari 1932, trouwen Piet Glim en Trien Molenaar in Abbekerk. Na het huwelijk gaan ze bij Simon Kuijt inwonen. Piet is bij aannemer Bosker blijven werken totdat de Afsluitdijk geheel klaar was. Daarna wordt hij vissersknecht in Den Helder. In zijn vrije tijd lapt hij schoenen. Als Simon Kuijt een huis houdster vindt gaan Piet en Trien naar Den Helder aan de Binnenhaven wonen. Hier wordt in 1935 Maartje, genoemd Rie geboren. Met de visserij gaat het heel slecht er is weinig te verdie nen. Daarom wordt Piet schoenmaker bij de Marine op de Rijkswerf. Hier behaald hij ook zijn diploma voor schoenmaker. Als in begin 1940 Den Helder door de Duitsers wordt gebombardeerd, moeten vele mensen wor den geëvacueerd. Zo ook het gezin Glim. Op de fiets komen Piet, Trien en de kleine Rie weer terug op Wieringen. Al hun bezittingen moeten ze achterlaten, alleen de kat nemen ze mee. Ze gaan dan weer bij Simon Kuijt op Stroe inwo nen. Dan komt er een woongedeelte vrij in de boerderij aan de overkant aan de Stroeërweg bij de familie Rotgans, nu Beemsterboer. Vele mensen gaan weer terug naar Den Helder, maar Piet en Trien willen graag op Wieringen blijven. In Hippolytushoef worden voor deze mensen woningen gebouwd. De zogenaamde Helderse Buurt. Hier vallen onder de Heldersestraat, van Hengelstraat, van Pomerenstraat en een stukje Slingerweg. In 1942 zijn de eerste woningen gereed en de familie Glim gaat in de van Pomerenstraat wonen. Hier wordt in januari 1943 Cornelia (Corrie) geboren. In 1944 wordt er weer verhuisd door woningruil. De familie Glim gaat naar de Beltstraat, naast de toenmalige gereformeerde kerk, wordt een woon- winkelpand betrokken. Hierin komt een schoen makerij en in de winkel worden lederwaren verkocht. Zoals: tassen, koffers, portemonnees en voet ballen. Er wordt ook sportkleding voor Succes enTonegido, sigaretten en snoepwaar verkocht. Drie keer in de week gaat Piet naar de markt met zijn koopwaar. Hij gaat per Nacobus naar Den Helder met tassen en kleine leerwaren en met de bakfiets naar de wekelijkse markt in Middenmeer, Piet Glim (30 jr.) en Trijntje Molenaar (22 jr.) - 50 - Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 14e jaargang nr. 2 - 2002

Op de Hòògte - Wieringen | 2002 | | pagina 24